Založ si blog

Ako je to s údajnou genocídou Palestínčanov v Izraeli.

Izrael sa údajne od svojho vzniku systematicky dopúšťa genocídy Arabov.

Tu sú dáta.

Toto sú počty Židov, ktorí žili v Arabských krajinách v roku 1946 a dnes.

Maroko

V roku 1946 tam žilo 265 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije 2150 Židov.

 

Líbya

V roku 1946 tam žilo 38 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije 0 (slovom nula) Židov.

 

Irak

V roku 1946 tam žilo 135 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije menej ako 10 Židov.

 

Alžírsko

V roku 1946 tam žilo 140 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije  menej ako 50 Židov.

 

Egypt

V roku 1946 tam žilo 75 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije menej ako 100 Židov.

 

Jemen

V roku 1946 tam žilo 63 tisíc Židov.

V súčasnosti tam žije menej ako 50 Židov.

Neviem ako vám, ale mne to pripomína etnickú čistku.

 

A toto sú dáta z Izraela.

V roku 1948 žilo na území dnešného Izraela približne 156 tisíc palestínskych Arabov. Dnes ich na území Izraela žije vyše dva milióny, neexistuje jediné arabské mesto, ktorého počet obyvateľov sa znížil.
Na západnom brehu Jordánu, ktorý Izrael získal po šesťdňovej vojne, počet Palestínčanov od roku 1967 stúpol o 400%.
Osobitnou kapitolou je Gaza, kde posledné desaťročia zažívajú jednu z najväčších populačných explózií vo svete. Keď Izrael opustil Gazu v roku 2005, žilo tam 1,3 milióny obyvateľov, dnes ich je 2,1 milióna.
A ako je to s genocídou po vypuknutí tejto vojny? Keby Izraelu nezáležalo na životoch civilistov v Gaze, vojna by bola skončila 8. Októbra. Nechcem zľahčovať utrpenie, smrť dieťaťa je pre rodiča tragédiou. Vo vojne zomierajú aj nevinní, za smrť ktorých nesie vinu vždy ten, kto vojnu začal. Ale genocída sa vždy prejaví v číslach. Od začiatku tejto vojny v Gaze zomrelo menej ako 1% obyvateľov, z toho jedna tretina teroristov.
Počas holokaustu bolo zavraždených 6 miliónov Židov z 9 miliónov, ktorí vtedy žili v Európe. Nepadli v bojoch, ale zavraždili ich úmyselne. To je genocída.

Arménske ženy, ktoré Turci ukrižovali

Arménske ženy, ktoré Turci ukrižovali

Erdogan hovorí o genocíde? Muž, ktorý popiera, že Turci vyvraždili približne milión Arménov? Čo by Arméni boli dali za takú genocídu akú údajne pácha Izrael na palestínskych Araboch?
Dnes opäť povstávajú ľudia, ktorí chcú vyvraždiť Židov. Preto je obzvlášť dôležité nechať sa povzbudiť príbehmi ľudí, ktorí sa zlu vzopreli a prenasledovaných Židov zachránili. Ak takých ľudí poznáte, zapojte sa do tohto projektu.
Poznámka: Tento článok som napísala a uverejnila v Novembri. 8. Decembra som však zistila, že mnohé z mojich článkov, ktoré som uverejnila v Októbri a Novembri, mali kvôli nejakej technickej chybe zmenený dátum na December. Kontaktovala som administrátorov, ale neopravili to.

 

Prečo Palestínčania nemôžu mať svoj štát.

01.02.2024

Tiež si myslíte, že keby Izrael dovolil Palestínčanom vlastný štát, nastal by mier? Počuli ste, že to je Izrael, ktorý odmieta koncept dvoch štátov? Ale čo ak vám poviem, že Palestínčania ponuku na vlastný štát dostali, ale odmietli? A vedeli ste, že to Palestínčania odmietajú dvojštátne riešenie? Prv ako vymenujem fakty z histórie, vyjasním pojmy Palestína a [...]

Ak Irán napadne Izrael, biblické proroctvá sa začnú napĺňať pred našimi očami.

30.01.2024

Fenoménom Biblie je to, že obsahuje množstvo jednoznačných proroctiev, z ktorých mnohé sa už presne naplnili. Nič také nie je v Koráne, či iných náboženských knihách. Veľa biblických proroctiev sa vzťahuje na štát Izrael a židovský národ. Keď Hamas napadol Izrael, v napätí som očakávala, či sa do vojny nezapojí Irán a ďalšie krajiny. Všetci kresťania totiž [...]

Pamiatka obetí holokaustu odhalila pravú tvár Slovenských politikov.

29.01.2024

27. Januára červená armáda oslobodila koncentračný tábor Osvienčim a preto si v tento deň pripomíname obete holokaustu. Niektorí slovenskí politici využili túto pamiatku na to, aby odsúdili Izrael za to, že sa rozhodli, že nedopustia, aby sa holokaust zopakoval a bojujú o svoje prežitie. Hamas je náboženské hnutie, ktoré má vo svojich stanovách, že ich cieľom je [...]

plenkovič

Chorváti netradične v stredu rozhodujú o novom parlamente, krajine hrozí slovenská cesta

17.04.2024 08:35

Prezident mesiac pred voľbami prekvapivo oznámil, že sa bude uchádzať o post premiéra. Súd mu to zakázal, Milanovič však verdikt ignoroval.

Hasič / Požiarnik /

V Stropkove zhorelo deväť chatrčí, bez strechy nad hlavou ostalo 46 ľudí

17.04.2024 08:20

K zraneniam nedošlo, požiar vypukol po polnoci.

Paris 2024 Athlete Sanctioned

Druhý faul bývalej basketbalovej hviezdy. Najprv súcitila s teroristami, teraz podporila iránsku smršť

17.04.2024 08:00

Rodáčka zo Senegalu s francúzskym občianstvom, ktorá už prišla o čestnú funkciu veľvyslankyne olympiády, znovu pošpinila svoje meno.

SR Novela Parkovanie Chodníky Obmedzenie BAX

Rýchlo odfoť, pošli, získaj odmenu. Švédi prišli s bičom na zle parkujúcich vodičov

17.04.2024 07:47

"Buď ju milujete, alebo nenávidíte," povedal Erik Englund o svojej aplikácii.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 559733x
Priemerná čítanosť článkov: 5043x

Autor blogu