Založ si blog

Antisemiti tvrdia, že Židia nepotrebujú vlastný štát, ale dokazujú presný opak.

Snáď neexistuje tolerantnejšie miesto na svete, ako americké univerzity. Prísne dohliadajú na to, aby sa tam cítili bezpečne všetci študenti, najmä príslušníci rôznych menšín. Ak osobu, ktorá vyzerá ako žena, ale cíti sa ako nebinárna, odmietnete nazývať rodovým zámenom, ktoré si zvolila, čakajú vás ťažké postihy. Nevylížete sa ani z toho, ak zistia, že ste si v minulosti na karnevale naboxovali tvár na čierno. Kanadský premiér sa za to hlboko ospravedlňoval a jeho úprimná ľútosť aj vo mne prebudila svedomie.

Na univerzitách opakovane opakujú, že sloboda prejavu zakotvená v americkej ústave nedáva právo k nenávistnému prejavu (za nenávistný prejav sa považuje použitie nesprávneho rodového zámena, či tvrdenie, že muži nemôžu otehotnieť).
Tieto univerzitné pravidlá sa však záhadne zmenili po 7. Októbri.
Na niektorých amerických univerzitách sa konali verejné demonštrácie, v ktorých volajú po genocíde Židov. Situácia zašla až tak ďaleko, že 70% židovských študentov skrýva svoju identitu, niektorí sa kvôli vyhrážkam boja vyjsť von alebo na prednášky.
Keď to už bolo neúnosné, republikáni sa rozhodli pre verejné vypočutie v americkom Kongrese. Vedúci univerzít naraz zmenili rétoriku a neustále hovorili o potrebe slobody prejavu. Na otázku, či volanie po genocíde Židov porušuje pravidlá univerzity proti šikane, reagovali tým, že to závisí od kontextu a pokiaľ to neprerastie do konkrétnych skutkov, tak porušenie pravidiel to nie je a opäť opakovali aká dôležitá je sloboda prejavu.
Povšimli si to aj izraelskí komici, ktorí natočili túto satiru.

Špekulujem nad tým, čo sa stane ak niekto začne volať po genocíde moslimov či LGBTIQ+ komunity. Predpokladám, že pravidlá sa veľmi rýchlo zmenia.
Svedčila aj jedna študentka, ktorej povedali, že ak sa necíti na americkej univerzite bezpečne, má sa presťahovať do Izraela. Počkajte? Nehovorili títo istí ľudia, že Izrael je nelegitímny štát a že Židia vlastný štát nepotrebujú?

Lebo presne kvôli takýmto ľuďom vzniklo sionistické hnutie.

Na amerických univerzitách zatiaľ k pokusom o vraždu Židov nedošlo, ale iná bola situácia pred vyše mesiacom v Dagestane. Rozzúrený dav napadol lietadlo, ktoré doletelo z Tel Avivu. Na palube lietadla boli aj dagestanské deti, ktoré sa liečili v Izraeli. K úmrtiam nedošlo len vďaka ráznemu zásahu ruskej polície.

V týchto dňoch sa Židia cítia najbezpečnejšie v Izraeli, hoc ich aj ostreľujú hamasácke rakety. V Európskych krajinách sa šíri #WouldYouHideMe, ale Žida žijúci v Izraeli už nemusia nikoho prosíkať, či ich ukryje vo svojej pivnici, ale môžu bojovať za svoj život.

V týchto dňoch, keď sa nám udalosti spred 80 rokov znovu odohrávajú pred očami, je o to viac potrebné nebyť mlčiacou väčšinou, ale postaviť sa proti antisemitizmu. Napríklad aj tým, že ak poznáte príbehy ľudí, ktorí ukryli Židov, pomôžete ich zverejniť ako príklad toho, že aj v časoch zla môžete byť dobrým človekom.

Prečo Palestínčania nemôžu mať svoj štát.

01.02.2024

Tiež si myslíte, že keby Izrael dovolil Palestínčanom vlastný štát, nastal by mier? Počuli ste, že to je Izrael, ktorý odmieta koncept dvoch štátov? Ale čo ak vám poviem, že Palestínčania ponuku na vlastný štát dostali, ale odmietli? A vedeli ste, že to Palestínčania odmietajú dvojštátne riešenie? Prv ako vymenujem fakty z histórie, vyjasním pojmy Palestína a [...]

Ak Irán napadne Izrael, biblické proroctvá sa začnú napĺňať pred našimi očami.

30.01.2024

Fenoménom Biblie je to, že obsahuje množstvo jednoznačných proroctiev, z ktorých mnohé sa už presne naplnili. Nič také nie je v Koráne, či iných náboženských knihách. Veľa biblických proroctiev sa vzťahuje na štát Izrael a židovský národ. Keď Hamas napadol Izrael, v napätí som očakávala, či sa do vojny nezapojí Irán a ďalšie krajiny. Všetci kresťania totiž [...]

Pamiatka obetí holokaustu odhalila pravú tvár Slovenských politikov.

29.01.2024

27. Januára červená armáda oslobodila koncentračný tábor Osvienčim a preto si v tento deň pripomíname obete holokaustu. Niektorí slovenskí politici využili túto pamiatku na to, aby odsúdili Izrael za to, že sa rozhodli, že nedopustia, aby sa holokaust zopakoval a bojujú o svoje prežitie. Hamas je náboženské hnutie, ktoré má vo svojich stanovách, že ich cieľom je [...]

USA Čína Kuba špionáž základňa potvrdenie

Mier je to najcennejšie, Taiwan červenou čiarou. USA a Čína si neveria

17.04.2024 07:05

Čínsky minister obrany požiadal svojho amerického náprotivka o väčšiu dôveru medzi Pekingom a Washingtonom.

Oktoberfest, pivo

Pivo áno, zlegalizovaná marihuana nie. Oktoberfest bude len o opíjaní sa

17.04.2024 06:47

Vláda argumentuje, že zákaz je nutný s ohľadom na deti a mladistvých.

vojna na Ukrajine, Buča

ONLINE: Fiala verí, že pre Kyjev zoženie ďalší milión nábojov. Zelenského inšpiroval Izrael: Aj my máme právo na ochranu

17.04.2024 06:00

Česko podľa premiéra Fialu verí, že napokon zoženie milión kusov munície pre Ukrajinu a po ňom aj ďalší.

Koláž Šimkovičová kultúrna pamiatka

Štát chce väčšie rezervy na výkup pamiatok. Nie je to každá historická budova, pravidlá kultúrneho dedičstva chce meniť

17.04.2024 06:00

Štát sa nevie postarať ani o tie kultúrne pamiatky, ktoré vlastní. Vládnym orgánom či samosprávam pritom patrí menej ako polovica nehnuteľného kultúrneho dedičstva

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 559715x
Priemerná čítanosť článkov: 5042x

Autor blogu