Založ si blog

Najčastejšie argumenty protiizraelskej propagandy

Keď Hamas napadol Izrael, očakávala som, že na stranu Izraela sa nepostavia len moslimovia, nacisti a progresívci, keďže všetky tieto skupiny majú nenávisť k Izraelu v sebe hlboko zakorenenú.

Mýlila som sa však v jednej zo svojich predpovedí- vodcovia slovenských strán, ktoré majú nálepku fašisti, či extrémisti, sa ku konfliktu nevyjadrujú. Ostatní reagovali tak, ako som predpokladala. Moslimské štáty vysvecujú pamiatky farbami palestínskej vlajky a do európskych ulíc vyšli davy moslimov na podporu Palestíny. Prejavili sa aj slovenskí progresívci, ktorí sa pod tlakom demokratického sveta nemôžu otvorene postaviť proti Izraelu, „rozumejú však frustrácii Palestínčanov“. Tá frustrácia bojovníkov Hamasu, ktorej progresívci rozumejú, musela byť poriadne veľká, keď po nich zostalo v kibucoch zavraždených viac ako 40 babätiek, znásilnené ženy, odseknuté hlavy… skrátka jatky. Ešteže týchto frustrovaných chudákov izraelská armáda ich frustrácie natrvalo zbavila.

Zistila som však, že mnohí slušní ľudia sa nevedia zorientovať v problematike a opakujú argumenty proti Izraelu.

V tomto článku chcem stručne spomenúť aspoň niektoré z nich.

1. Izrael je umelo vytvorený štát na okupovanom území.

Pokiaľ ideme do histórie, tak na území dnešného Izraela pred jeho vznikom žiadny arabský štát neexistoval. To územie bolo pod britským mandátom a ešte predtým bolo okupované Osmanskou ríšou. Ak by sme šli ďaleko do histórie, tak jediný samostatný štát, ktorý kedy bol na tomto území, bol práve židovský.

2. Izrael neustále rozširuje okupované územie na úkor svojich susedov.

Všetky vojny, ktoré tento štát od svojho vzniku viedol, boli obranné, ktoré našťastie vyhral. Keby jedinú vojnu prehral, už by neexistoval. A samozrejme si mnohé obsadené územia ponechal. Niektorých sa však neskôr vzdal za mierové dohody- napríklad Sinajského poloostrova. Pásmo Gazy nechal Izrael pod palestínskou samosprávou výmenou za mier. Sami vidíte ako to dopadlo.

Myslíte si, že aj Poľsko by sa malo vzdať územia, ktoré získalo od Nemecka po druhej svetovej vojne?

3. Keby Izrael dovolil Palestíncom vlastný štát, nastal by mier.

Izrael ponúkol miestnym Arabom, ktorí sa dnes nazývajú Palestíncami, vlastný štát niekoľkokrát v histórii. Aj pri samotnom zrode štátu Izrael mali na tom území povstať dva štáty – židovský a arabský. Všetky ponuky však Arabi odmietli. Oni chcú totiž buď všetko, alebo nič. Napríklad Izrael sa má vzdať celého Jeruzalema v prospech Palestíncov, čo Izrael predsa nemôže akceptovať.

Tak dostali aspoň samosprávu v pásme Gazy a vidíte ako tam Hamas bačuje. Miliardy ktoré dostávajú (aj od Európskej Únie) využili na nákup zbraní, ktorými vraždia izraelských civilistov.

4. Palestínci žijú v apartheide.

Izrael je multietnický štát. Žijú tam Arabi (ktorí sa nazývajú Palestínci) aj Židia. Na recepcii hotela v Jeruzaleme, kde som bola ubytovaná, pracovala arabská kresťanka a po uliciach Jeruzalema sa prechádzali ženy v hidžábe. Všetci občania Izraela majú rovnaké práva, Arabi sú lekári, bankári, dokonca slúžia aj v Izraelskej armáde. Sú však aj územia pod Palestínskou samosprávou. Keď sa chcú ľudia z týchto oblastí dostať do Izraela, musia prejsť miestami kontroly. Denne takto kopec Palestínčanov chodí za prácou na Izraelské územie. Ak sa však dopustia nejakého teroristického činu, na územie Izraela ich viac nepustia. Na izraelských cestách sa premávajú autá s palestínskymi značkami, dokonca nás prebiehalo aj auto palestínskej polície.

Vydaté ženy v Gaze majú zakázané vyjsť von bez súhlasu jej manžela.

V Gaze môžu vydaté ženy vyjsť von len so súhlasom manžela.

5. Izrael vraždí palestínskych civilistov.

Hamas používa svojich civilistov ako živé štíty. Rakety, ktorými Hamas dennodenne ostreľuje Izrael, umiestňujú na obývané budovy. Predtým ako izraelské drony tieto miesta ničia, varujú obyvateľov aby sa ukryli. Rovnako urobili aj počas tejto vojny – nezaútočili na vojenské ciele bez predchádzajúceho varovania.

6. Viac obetí je z radov Palestíncov ako je medzi Izraelcami.

Jasné, že majú viac obetí, keď používajú svojich civilistov ako živé štíty, ktorými chránia svoje zbrane.

Vedeli ste, že Nemecko malo počas druhej svetovej vojny väčšie straty ako Británia a USA dokopy? Znamená to, že ste na strane Nemecka?

7. Izrael je silnejší a Palestína slabšia.

Áno, aj takýto stupídny argument som neraz počula.

Znamená to, že ak severná Kórea zaútočí na Japonsko, postavíte sa na stranu tých slabších?

8. Nič nie je čierno-biele a vinné sú vždy obe strany.

Rozmýšľate rovnako aj o druhej svetovej vojne? Veď aj medzi nacistami boli slušní ľudia ako napríklad Oscar Schindler.

Keď sa jednoznačne postavím na stranu Izraela, tým predsa netvrdím, že všetci obyvatelia Izraela sú dobrí a všetci obyvatelia Gazy zlí. Dôkazom je skutočný príbeh syna vodcu Hamasu, ktorý sa rozhodol pracovať ako špión pre Izrael a zachránil desiatky, možno stovky izraelských životov. O ňom chcem napísať svoj ďalší článok.

Odporúčam krátke video pre tých, ktorí sa chcú zorientovať v problematike. Je v ňom výstižne vysvetlené, čo je hlavnou príčinou konfliktu na Blízkom Východe.

https://www.youtube.com/watch?v=8EDW88CBo-8&t=15s
Ak poznáte ľudí, ktorí zachránili Židov pred holokaustom, chcem vás povzbudiť, aby ste sa zapojili do tohto projektu.

Článok pôvodne vyšiel na https://tvrdonova.blog.idnes.cz/

Poznámka: Tento článok som napísala a uverejnila v Októbri. 8. Decembra som však zistila, že mnohé z mojich článkov, ktoré som uverejnila v Októbri a Novembri, mali kvôli nejakej technickej chybe zmenený dátum na December. Kontaktovala som administrátorov, ale neopravili to.

 

Prečo Palestínčania nemôžu mať svoj štát.

01.02.2024

Tiež si myslíte, že keby Izrael dovolil Palestínčanom vlastný štát, nastal by mier? Počuli ste, že to je Izrael, ktorý odmieta koncept dvoch štátov? Ale čo ak vám poviem, že Palestínčania ponuku na vlastný štát dostali, ale odmietli? A vedeli ste, že to Palestínčania odmietajú dvojštátne riešenie? Prv ako vymenujem fakty z histórie, vyjasním pojmy Palestína a [...]

Ak Irán napadne Izrael, biblické proroctvá sa začnú napĺňať pred našimi očami.

30.01.2024

Fenoménom Biblie je to, že obsahuje množstvo jednoznačných proroctiev, z ktorých mnohé sa už presne naplnili. Nič také nie je v Koráne, či iných náboženských knihách. Veľa biblických proroctiev sa vzťahuje na štát Izrael a židovský národ. Keď Hamas napadol Izrael, v napätí som očakávala, či sa do vojny nezapojí Irán a ďalšie krajiny. Všetci kresťania totiž [...]

Pamiatka obetí holokaustu odhalila pravú tvár Slovenských politikov.

29.01.2024

27. Januára červená armáda oslobodila koncentračný tábor Osvienčim a preto si v tento deň pripomíname obete holokaustu. Niektorí slovenskí politici využili túto pamiatku na to, aby odsúdili Izrael za to, že sa rozhodli, že nedopustia, aby sa holokaust zopakoval a bojujú o svoje prežitie. Hamas je náboženské hnutie, ktoré má vo svojich stanovách, že ich cieľom je [...]

skúška, kapela, Story, mReportér

Známy hit od Elánu v podaní liptovských sympaťákov. Takto znel na skúške od kapely Story

05.03.2024 05:00

Zábery priamo zo skúšky zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 555478x
Priemerná čítanosť článkov: 5004x

Autor blogu