Založ si blog

Som kresťanka, ale nepožadujem ospravedlnenie za reláciu OTO 2020.

Po odvysielaní relácie OTO niektorí kresťanskí politici a aktivisti vyzvali radu RTVS aby sa ospravedlnili za urážliví obsah, ba dokonca poukazujú na to, že hanobenie presvedčenia je na Slovensku trestným činom.
Hoci autori petície majú pravdu v tom, že zosmiešňovanie viery nepatrí do verejnoprávnej televízie, nepodpísala som petíciu, ktorá žiada ospravedlnenie, z týchto dôvodov.
Slobodu prejavu považujem za jedno z najzákladnejších ľudských práv, ktoré má byť nadradené fiktívnemu právu nebyť urazený. Navyše, ak začneme obmedzovať slobodný prejav, kedykoľvek sa to môže obrátiť aj proti kresťanom.
Je smutné, ak kresťania padli na úroveň večne urazených slniečkárov, jogínov, ktorí sa vyhrážali ministrovi právnymi krokmi, či príslušníkov „náboženstva pokoja“. Slniečkári sa urážajú na sexistických, rasistických, islamofóbnych, či homofóbnych vtipoch, ale už prekonali všetky moje očakávania, keď sa udialo toto. Blogerka uverejnila fotoblog s fotkami z Liptova a pivnice nazvala hobitími domčekmi. Známy slniečkár sa pod jej článkom rozhorčil týmito slovami: „nazvať klasické podzemné pivnice, ktoré sa stále používajú hlavne na uskladnenie kapúst, jabĺk, zemiakov, burgýň… citujem: „hobitie domčeky“ je prinajmenšom neúctivé k obyvateľstvu Liptovskej Tepličky, kde jakživ žiadni hobiti ani hobitky nežili, nežijú a žiť nebudú. …“
Ak to pôjde takto ďalej, už sa ani nebudeme môcť rozprávať o počasí bez toho, aby sa niekto neurazil. Nehovoriac o tom, že všetci komici budú neustále na hrane zákona. A tomuto progresívnemu trendu politickej korektnosti a neustáleho ustupovania urazeným dospelým, ktorí sa správajú ako malé decká, sa chcem postaviť. Preto nebudem požadovať ospravedlnenie ani keď sa budete vysmievať z mojej viery. Dotkne sa ma to a budem urazená? Niekedy isto budem, ale kresťania by nemali byť narcisti, ktorí nedovolia iným mať iný názor. Veď aj moje presvedčenie uráža ateistov, jogínov, moslimov a kvôli ich urazeným citom sa ho rozhodne nevzdám.
Nechcem ani aby kresťania padli na úroveň nasledovníkov nemenovaného proroka z Arabského poloostrova, ktorí sú vám ochotní odseknúť hlavu za kritiku ich miláčika.
Ako by teda kresťania mali reagovať na zosmiešňovanie ich viery? Možností je veľa – môžu to poriešiť ako to urobila Sima Martausová, alebo jednoducho týchto komikov ignorovať a OTO viac nepozerať. Veď to, čo potrebujú, je sledovanosť a popularita a tú im rozhorčení kresťania zabezpečili. Na sociálnych sieťach pozývajú svojich fanúšikov na svoje stand-up komédie, kde sľubujú, že budú ešte silnejšie rúhania a posmešky z kresťanov. Akcia vypôsobila reakciu.
Ale som zvedavá, či títo borci budú mať gule a odvážia sa urobiť to, čo urobili z redakcie Charlie Hebdo. Okrem vysmievania sa z kresťanstva, si trúfli aj na zakladateľa „náboženstva pokoja.“ a neodradila ich ani protireakcia džihádistov.
Čo myslíte, ostanú títo komici pri vysmievaní sa z kresťanov, keďže im nič nehrozí, alebo si trúfnu na proroka Mohameda?
Veď námetov by mali hodne. Napríklad z islamských zdrojov sa dozvedáme ako prorok túžil po manželke svojho adoptívneho syna, čo viedlo k rozvodu a následne si ju zobral. Alah mu samozrejme dal zjavenie, že je povolené, vziať si manželku svojho syna ak ju on už viac nepotrebuje. Jedného dňa ho táto žena načapala v jej posteli so sexuálnou otrokyňou a išla sa posťažovať jeho najobľúbenejšej manželke Ajše (Mohamed sa s Ajšou zasnúbil, keď mala 6 rokov, ale ku cti mu slúži, že na prvý sex si ešte 3 roky počkal). Obidve sa sťažovali, tak im sľúbil, že sa tej otrokyne viac nedotkne, ale Alah mu opäť zjavil, že nemusí túto prísahu dodržať a sľub porušil. Nemyslíte, že by bol vhodným námetom pre komikov?
A ak si títo komici okrem kresťanstva začnú robiť posmech aj z islamu, ako zareagujú progresívni novinári, ktorí sú teraz na ich strane proti kresťanom? Neobvinia ich z islamofóbie a podnecovania rasovej a etnickej nenávisti (islam je totiž pre nich rasa, nie ideológia)?

Publicista Havran sa v boji proti kresťanom inšpiroval nacistickou propagandou.

29.04.2021

Tento článok je reakciou na rozhovor Michala Havrana s Braňom Dobšinským v utorkovom vydaní podcastu Ráno nahlas. Vyjadrujem v ňom názor súkromnej osoby, ktorý nie je oficiálnym stanoviskom nijakej cirkvi. Pri štúdiu histórie ma opakovane udivuje jedna vec. Historické udalosti sa opakujú podľa veľmi podobného scenára a keď sa rovnaké udalosti odohrávajú pred našimi [...]

Jasný dôkaz, že americké voľby boli zmanipulované.

03.12.2020

Prekvapuje ma, že média stále opakujú tvrdenie, že nie sú žiadne dôkazy o podvodoch pri voľbách prezidenta Spojených štátov. Nielen kvôli tomu, že máme množstvo výpovedí očitých svedkov, ktorí potvrdili podvody. Vieme totiž, že svedkovia môžu klamať, alebo sa mýliť. Je však jeden nezaujatý svedok, ktorý neklame a ani sa nemýli a je to Matematika, konkrétne [...]

Najčastejšie argumenty potratových aktivistov.

06.10.2020

Keď skupina poslancov okolo pani Záborskej predložila svoj návrh týkajúci sa interrupcií, ozvali sa aj propotratoví aktivisti. „Najracionálnejšie“ argumenty predložila pani poslankyňa Monika Beňová, ktorá sa do pani Záborskej aj iných zástancov života veľmi ostro pustila v tejto facebookovej diskusii, kde jej vynadala, že je podlá žena. 📣📣📣REAKCIA NA [...]

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

pakistan nehoda oheň autobus

Po nehode autobusu na juhozápade Pakistanu je na mieste najmenej 40 mŕtvych

29.01.2023 08:38

Vozidlo explodovalo po páde z mosta.

leopard 2

Nemecká zbrojovka: Sme schopní vyrobiť viac tankovej munície, než svet potrebuje

29.01.2023 07:46

Nemecká zbrojovka Rheinmetall je pripravená výrazne zvýšiť výrobu tankovej a delostreleckej munície, aby uspokojila silný dopyt Ukrajiny i západných krajín.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 89
Celková čítanosť: 445794x
Priemerná čítanosť článkov: 5009x

Autor blogu