Založ si blog

Som kresťanka, ale nepožadujem ospravedlnenie za reláciu OTO 2020.

Po odvysielaní relácie OTO niektorí kresťanskí politici a aktivisti vyzvali radu RTVS aby sa ospravedlnili za urážliví obsah, ba dokonca poukazujú na to, že hanobenie presvedčenia je na Slovensku trestným činom.
Hoci autori petície majú pravdu v tom, že zosmiešňovanie viery nepatrí do verejnoprávnej televízie, nepodpísala som petíciu, ktorá žiada ospravedlnenie, z týchto dôvodov.
Slobodu prejavu považujem za jedno z najzákladnejších ľudských práv, ktoré má byť nadradené fiktívnemu právu nebyť urazený. Navyše, ak začneme obmedzovať slobodný prejav, kedykoľvek sa to môže obrátiť aj proti kresťanom.
Je smutné, ak kresťania padli na úroveň večne urazených slniečkárov, jogínov, ktorí sa vyhrážali ministrovi právnymi krokmi, či príslušníkov „náboženstva pokoja“. Slniečkári sa urážajú na sexistických, rasistických, islamofóbnych, či homofóbnych vtipoch, ale už prekonali všetky moje očakávania, keď sa udialo toto. Blogerka uverejnila fotoblog s fotkami z Liptova a pivnice nazvala hobitími domčekmi. Známy slniečkár sa pod jej článkom rozhorčil týmito slovami: „nazvať klasické podzemné pivnice, ktoré sa stále používajú hlavne na uskladnenie kapúst, jabĺk, zemiakov, burgýň… citujem: „hobitie domčeky“ je prinajmenšom neúctivé k obyvateľstvu Liptovskej Tepličky, kde jakživ žiadni hobiti ani hobitky nežili, nežijú a žiť nebudú. …“
Ak to pôjde takto ďalej, už sa ani nebudeme môcť rozprávať o počasí bez toho, aby sa niekto neurazil. Nehovoriac o tom, že všetci komici budú neustále na hrane zákona. A tomuto progresívnemu trendu politickej korektnosti a neustáleho ustupovania urazeným dospelým, ktorí sa správajú ako malé decká, sa chcem postaviť. Preto nebudem požadovať ospravedlnenie ani keď sa budete vysmievať z mojej viery. Dotkne sa ma to a budem urazená? Niekedy isto budem, ale kresťania by nemali byť narcisti, ktorí nedovolia iným mať iný názor. Veď aj moje presvedčenie uráža ateistov, jogínov, moslimov a kvôli ich urazeným citom sa ho rozhodne nevzdám.
Nechcem ani aby kresťania padli na úroveň nasledovníkov nemenovaného proroka z Arabského poloostrova, ktorí sú vám ochotní odseknúť hlavu za kritiku ich miláčika.
Ako by teda kresťania mali reagovať na zosmiešňovanie ich viery? Možností je veľa – môžu to poriešiť ako to urobila Sima Martausová, alebo jednoducho týchto komikov ignorovať a OTO viac nepozerať. Veď to, čo potrebujú, je sledovanosť a popularita a tú im rozhorčení kresťania zabezpečili. Na sociálnych sieťach pozývajú svojich fanúšikov na svoje stand-up komédie, kde sľubujú, že budú ešte silnejšie rúhania a posmešky z kresťanov. Akcia vypôsobila reakciu.
Ale som zvedavá, či títo borci budú mať gule a odvážia sa urobiť to, čo urobili z redakcie Charlie Hebdo. Okrem vysmievania sa z kresťanstva, si trúfli aj na zakladateľa „náboženstva pokoja.“ a neodradila ich ani protireakcia džihádistov.
Čo myslíte, ostanú títo komici pri vysmievaní sa z kresťanov, keďže im nič nehrozí, alebo si trúfnu na proroka Mohameda?
Veď námetov by mali hodne. Napríklad z islamských zdrojov sa dozvedáme ako prorok túžil po manželke svojho adoptívneho syna, čo viedlo k rozvodu a následne si ju zobral. Alah mu samozrejme dal zjavenie, že je povolené, vziať si manželku svojho syna ak ju on už viac nepotrebuje. Jedného dňa ho táto žena načapala v jej posteli so sexuálnou otrokyňou a išla sa posťažovať jeho najobľúbenejšej manželke Ajše (Mohamed sa s Ajšou zasnúbil, keď mala 6 rokov, ale ku cti mu slúži, že na prvý sex si ešte 3 roky počkal). Obidve sa sťažovali, tak im sľúbil, že sa tej otrokyne viac nedotkne, ale Alah mu opäť zjavil, že nemusí túto prísahu dodržať a sľub porušil. Nemyslíte, že by bol vhodným námetom pre komikov?
A ak si títo komici okrem kresťanstva začnú robiť posmech aj z islamu, ako zareagujú progresívni novinári, ktorí sú teraz na ich strane proti kresťanom? Neobvinia ich z islamofóbie a podnecovania rasovej a etnickej nenávisti (islam je totiž pre nich rasa, nie ideológia)?

Prečo Palestínčania nemôžu mať svoj štát.

01.02.2024

Tiež si myslíte, že keby Izrael dovolil Palestínčanom vlastný štát, nastal by mier? Počuli ste, že to je Izrael, ktorý odmieta koncept dvoch štátov? Ale čo ak vám poviem, že Palestínčania ponuku na vlastný štát dostali, ale odmietli? A vedeli ste, že to Palestínčania odmietajú dvojštátne riešenie? Prv ako vymenujem fakty z histórie, vyjasním pojmy Palestína a [...]

Ak Irán napadne Izrael, biblické proroctvá sa začnú napĺňať pred našimi očami.

30.01.2024

Fenoménom Biblie je to, že obsahuje množstvo jednoznačných proroctiev, z ktorých mnohé sa už presne naplnili. Nič také nie je v Koráne, či iných náboženských knihách. Veľa biblických proroctiev sa vzťahuje na štát Izrael a židovský národ. Keď Hamas napadol Izrael, v napätí som očakávala, či sa do vojny nezapojí Irán a ďalšie krajiny. Všetci kresťania totiž [...]

Pamiatka obetí holokaustu odhalila pravú tvár Slovenských politikov.

29.01.2024

27. Januára červená armáda oslobodila koncentračný tábor Osvienčim a preto si v tento deň pripomíname obete holokaustu. Niektorí slovenskí politici využili túto pamiatku na to, aby odsúdili Izrael za to, že sa rozhodli, že nedopustia, aby sa holokaust zopakoval a bojujú o svoje prežitie. Hamas je náboženské hnutie, ktoré má vo svojich stanovách, že ich cieľom je [...]

Biden

Biden, máme ťa radi, ale skonči. Výzvu expertov podpísal aj exveľvyslanec USA na Slovensku

20.07.2024 11:00

Desiatky expertov na zahraničnú politiku adresovali prezidentovi Joeovi Bidenovi otvorený list, v ktorom ho vyzvali, aby odstúpil zo súboja o Biely dom.

Iryna Farionová

Na Ukrajine zavraždili bývalú poslankyňu Farionovú, ktorá bojovala za ukrajinčinu

20.07.2024 10:58

Podľa Klymenka nešlo o náhodný čin či vraždu v afekte. Strelec sa pripravoval, uviedol.

Čína, hra, šach

Starnúca Ázia: Čína prerába škôlky na zariadenia pre seniorov. Mladí Japonci sa nechcú brať, vláda zisťuje prečo

20.07.2024 10:02

Japonská vláda začala konzultácie s mladými ľuďmi, aby zistila, prečo nechcú uzatvárať manželstvo.

Živá reťaz - Hrdí na rodinu,

Pochod Hrdí na rodinu chce zdôrazňovať význam manželstva. Rátajte s dopravným obmedzením

20.07.2024 09:21

Pre návštevníkov sú pripravené aj diskusia, koncert aj program pre deti.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 570336x
Priemerná čítanosť článkov: 5138x

Autor blogu