Založ si blog

Najčastejšie argumenty potratových aktivistov.

Keď skupina poslancov okolo pani Záborskej predložila svoj návrh týkajúci sa interrupcií, ozvali sa aj propotratoví aktivisti.
„Najracionálnejšie“ argumenty predložila pani poslankyňa Monika Beňová, ktorá sa do pani Záborskej aj iných zástancov života veľmi ostro pustila v tejto facebookovej diskusii, kde jej vynadala, že je podlá žena.

📣📣📣REAKCIA NA PANI MONIKU BEŇOVÚ & LIST PREDSEDOVI EURÓPSKEHO PARLAMENTUPani europoslankyňa Monika Beňová šíri v…

Uverejnil používateľ Anna Zaborska – Kresťanská únia Štvrtok 24. septembra 2020

Ale iní boli menej osobní ako pani poslankyňa a ich najčastejšie námietky sú tieto:

1. Snažme sa vytvoriť také podmienky, aby ženy deti mať chceli. Súhlasím. Čo tak dať odvodové prázdniny otcovi dieťaťa v čase keď je žena s malým dieťaťom doma?

2. V čase koronakrízy máme dôležitejšie problémy a nie je vhodný čas na to, aby sa parlament zaoberal interrupciami. Znamená to, že nemá ani riešiť dôchodky, ochranu zvierat, ani sa nemá zaoberať ničím, čo nesúvisí s koronakrízou?

3. Muži nemajú právo diskutovať o interrupciách, lebo ich sa to netýka. Znamená to, že sa nesmiem nikdy vyjadriť k ničomu, čo sa ma priamo netýka? Muži zo Severu USA nemali bojovať za zrušenie otroctva a označiť otroctvo za zlo, lebo neboli v koži farmárov z juhu, ktorí otrokov na plantážach potrebovali? Nemám právo odsudzovať ženskú obriezku, lebo nie som africká žena? Nemám právo odsudzovať odsekávanie hláv, lebo nie som v koži islamistov?

4. Iní nemajú rozhodovať o ženskom tele, dokonca ani otec dieťaťa. Dieťa nie je ženské telo, lebo má inú DNA ako matka a žiadna zdravá žena nemá dve srdcia, osem končatín, štvoro obličiek atď. A ak naozaj trváte na tom, že otec dieťaťa sa nemá čo starať do ženského tela, tak ani by nemusel mať povinnosť platiť žene, pokiaľ sa rozhodne, že kus jej tela dorastie do dieťaťa. Keď má žena mať právo zabiť jeho dieťa so slovami „moje telo – moja voľba“, muž má mať právo neplatiť, veď „moje peniaze – moje voľba.“, tak ako to povedal tento komik https://www.youtube.com/watch?v=MoudH-RPnEE

5. Nie je to dieťa, je to len zhluk buniek. Je vedecký konsenzus, že nový jedinec vzniká počatím. To nie je vec náboženstva, ale vedy.
Pokiaľ chceme vytýčiť akúkoľvek inú hranicu, kedy je už človek človekom, je to veľmi problematické aj z vedeckého hľadiska, aj z morálneho a môže to dôjsť až do takého stavu, ako v niektorých štátoch USA, kedy je potrat povolený až do pôrodu a pokiaľ to dieťa prežije a narodí sa živé, je možné neposkytnúť mu zdravotnú starostlivosť. Preto pred pár dňami Donald Trump podpísal exekučný príkaz, že deťom, ktoré prežili pokus o potrat sa musí poskytnúť zdravotná starostlivosť. Je zaujímavé, že bojovníci za potraty, ktorí argumentujú tým, že je to len zhluk buniek, nezabudnú dodať, že pre každú ženu je to ťažké rozhodnutie. Prečo? Je ťažké rozhodnutie dať si vyoperovať materské znamienko, či nejaký výrastok? Väčšina žien vie, že to nie je len zhluk buniek a preto po zákroku majú výčitky svedomia.

Chcem povedať pár slov ženám, ktoré boli na potrate a trápia sa kvôli tomu. Existuje pre vás nádej na nový život a odpustenie. Každý človek zhrešil a kvôli svojim hriechom je oddelený od Boha. Ale Boží Syn Ježiš Kristus zomrel za naše hriechy a na tretí deň vstal z mŕtvych a ponúka odpustenie a večný život. Potrebujete len v neho uveriť a vlastnými slovami ho požiadať aby vám odpustil, dal vám nový život a začať ho nasledovať.
https://www.milost.sk/logos/clanok/mami-preco

Ako má kampaň s arcibiskupom Bezákom zabrániť šíreniu hoaxov.

12.09.2023

Možno ste v televízii postrehli kampaň proti hoaxom, v ktorej vystupuje arcibiskup Bezák. Hovorí: „Ježiš Kristus sa rúhal. Ježiš Kristus bol falošný prorok. Ježiš Kristus bol posadnutý.“ A pokračuje: „Hoaxy tu boli už odnepamäti, už dvetisíc rokov.“ V záverečnej scéne vkladá do Biblie nálepku s nápisom: Hoaxy sa na mňa nelepia. Neviem, či toto video [...]

Ako sa tolerantné média stali v kampani proti Milosti netolerantnými.

07.06.2023

Vždy som si myslela, že slovo tolerancia znamená to, že neubližujem ľuďom s ktorými nesúhlasím. Avšak najmä na západe sa rozšíril taký nešvár, že tí najtolerantnejší sa v mene tolerancie rozhodli všemožne bojovať proti ľuďom, ktorí si dovolili mať iný názor ako je ten jediný správny. Jednou zo zbraní je aj vyhrážanie sa spoločnostiam, ktoré sponzorujú rôzne [...]

Bývalá „členka“ kresťanského spoločenstva Milosť prehovorila – reakcia.

10.05.2023

Po prepuknutí kauzy s Mary Bartalos a kresťanským spoločenstvom Milosť začali padať výzvy, nech sa ozvú bývalí „členovia“ a prehovoria o svojich negatívnych skúsenostiach. Úvodzovky som dala preto, lebo KS Milosť nemá členstvo – bohoslužby sú voľne prístupné komukoľvek a aj táto skutočnosť bola jedným z dôvodov prečo najvyšší súd zamietol registráciu. [...]

SR Senica pád lietadlo OSZZS polícia TTX

Čakám, kedy tu nejaké lietadlo spadne, povedala nahlas Seničanka a o dve sekundy sa ozvala rana. A potom ticho

02.10.2023 17:32

Pri nehode lietadla zomrel aj mladý chlapec, ktorý bol vyučený leteckým mechanikom.

parlament, Fico, hlasovanie,

Politologička Malová: Pellegrini bude pri Ficovi vždy hrať druhé husle. Nádej má len ako premiér

02.10.2023 17:15

Pellegrini hovorí, že Hlas je preňho veľmi dôležitou entitou a nechce sa jej vzdať. Naopak, chce ju budovať.

Čaputová, Šimečka

Šimečka vedie neformálne rokovania s inými stranami o zložení vlády

02.10.2023 16:51, aktualizované: 17:10

Predseda PS rešpektuje, že poverenie zostaviť vládu dostal od prezidentky víťaz volieb.

Miroslav Wlachovský

Slovensko ostro protestuje proti predvolebným klamstvám ruskej rozviedky. Predvoláva si diplomata Moskvy

02.10.2023 15:47

Ministerstvo zahraničia vyzvalo Ruskú federáciu, aby prestala s dezinformačnými aktivitami namierenými proti Slovensku.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 503108x
Priemerná čítanosť článkov: 5352x

Autor blogu