Založ si blog

Najčastejšie argumenty potratových aktivistov.

Keď skupina poslancov okolo pani Záborskej predložila svoj návrh týkajúci sa interrupcií, ozvali sa aj propotratoví aktivisti.
„Najracionálnejšie“ argumenty predložila pani poslankyňa Monika Beňová, ktorá sa do pani Záborskej aj iných zástancov života veľmi ostro pustila v tejto facebookovej diskusii, kde jej vynadala, že je podlá žena.

📣📣📣REAKCIA NA PANI MONIKU BEŇOVÚ & LIST PREDSEDOVI EURÓPSKEHO PARLAMENTUPani europoslankyňa Monika Beňová šíri v…

Uverejnil používateľ Anna Zaborska – Kresťanská únia Štvrtok 24. septembra 2020

Ale iní boli menej osobní ako pani poslankyňa a ich najčastejšie námietky sú tieto:

1. Snažme sa vytvoriť také podmienky, aby ženy deti mať chceli. Súhlasím. Čo tak dať odvodové prázdniny otcovi dieťaťa v čase keď je žena s malým dieťaťom doma?

2. V čase koronakrízy máme dôležitejšie problémy a nie je vhodný čas na to, aby sa parlament zaoberal interrupciami. Znamená to, že nemá ani riešiť dôchodky, ochranu zvierat, ani sa nemá zaoberať ničím, čo nesúvisí s koronakrízou?

3. Muži nemajú právo diskutovať o interrupciách, lebo ich sa to netýka. Znamená to, že sa nesmiem nikdy vyjadriť k ničomu, čo sa ma priamo netýka? Muži zo Severu USA nemali bojovať za zrušenie otroctva a označiť otroctvo za zlo, lebo neboli v koži farmárov z juhu, ktorí otrokov na plantážach potrebovali? Nemám právo odsudzovať ženskú obriezku, lebo nie som africká žena? Nemám právo odsudzovať odsekávanie hláv, lebo nie som v koži islamistov?

4. Iní nemajú rozhodovať o ženskom tele, dokonca ani otec dieťaťa. Dieťa nie je ženské telo, lebo má inú DNA ako matka a žiadna zdravá žena nemá dve srdcia, osem končatín, štvoro obličiek atď. A ak naozaj trváte na tom, že otec dieťaťa sa nemá čo starať do ženského tela, tak ani by nemusel mať povinnosť platiť žene, pokiaľ sa rozhodne, že kus jej tela dorastie do dieťaťa. Keď má žena mať právo zabiť jeho dieťa so slovami „moje telo – moja voľba“, muž má mať právo neplatiť, veď „moje peniaze – moje voľba.“, tak ako to povedal tento komik https://www.youtube.com/watch?v=MoudH-RPnEE

5. Nie je to dieťa, je to len zhluk buniek. Je vedecký konsenzus, že nový jedinec vzniká počatím. To nie je vec náboženstva, ale vedy.
Pokiaľ chceme vytýčiť akúkoľvek inú hranicu, kedy je už človek človekom, je to veľmi problematické aj z vedeckého hľadiska, aj z morálneho a môže to dôjsť až do takého stavu, ako v niektorých štátoch USA, kedy je potrat povolený až do pôrodu a pokiaľ to dieťa prežije a narodí sa živé, je možné neposkytnúť mu zdravotnú starostlivosť. Preto pred pár dňami Donald Trump podpísal exekučný príkaz, že deťom, ktoré prežili pokus o potrat sa musí poskytnúť zdravotná starostlivosť. Je zaujímavé, že bojovníci za potraty, ktorí argumentujú tým, že je to len zhluk buniek, nezabudnú dodať, že pre každú ženu je to ťažké rozhodnutie. Prečo? Je ťažké rozhodnutie dať si vyoperovať materské znamienko, či nejaký výrastok? Väčšina žien vie, že to nie je len zhluk buniek a preto po zákroku majú výčitky svedomia.

Chcem povedať pár slov ženám, ktoré boli na potrate a trápia sa kvôli tomu. Existuje pre vás nádej na nový život a odpustenie. Každý človek zhrešil a kvôli svojim hriechom je oddelený od Boha. Ale Boží Syn Ježiš Kristus zomrel za naše hriechy a na tretí deň vstal z mŕtvych a ponúka odpustenie a večný život. Potrebujete len v neho uveriť a vlastnými slovami ho požiadať aby vám odpustil, dal vám nový život a začať ho nasledovať.
https://www.milost.sk/logos/clanok/mami-preco

Publicista Havran sa v boji proti kresťanom inšpiroval nacistickou propagandou.

29.04.2021

Tento článok je reakciou na rozhovor Michala Havrana s Braňom Dobšinským v utorkovom vydaní podcastu Ráno nahlas. Vyjadrujem v ňom názor súkromnej osoby, ktorý nie je oficiálnym stanoviskom nijakej cirkvi. Pri štúdiu histórie ma opakovane udivuje jedna vec. Historické udalosti sa opakujú podľa veľmi podobného scenára a keď sa rovnaké udalosti odohrávajú pred našimi [...]

Jasný dôkaz, že americké voľby boli zmanipulované.

03.12.2020

Prekvapuje ma, že média stále opakujú tvrdenie, že nie sú žiadne dôkazy o podvodoch pri voľbách prezidenta Spojených štátov. Nielen kvôli tomu, že máme množstvo výpovedí očitých svedkov, ktorí potvrdili podvody. Vieme totiž, že svedkovia môžu klamať, alebo sa mýliť. Je však jeden nezaujatý svedok, ktorý neklame a ani sa nemýli a je to Matematika, konkrétne [...]

Som kresťanka, ale nepožadujem ospravedlnenie za reláciu OTO 2020.

11.09.2020

Po odvysielaní relácie OTO niektorí kresťanskí politici a aktivisti vyzvali radu RTVS aby sa ospravedlnili za urážliví obsah, ba dokonca poukazujú na to, že hanobenie presvedčenia je na Slovensku trestným činom. Hoci autori petície majú pravdu v tom, že zosmiešňovanie viery nepatrí do verejnoprávnej televízie, nepodpísala som petíciu, ktorá žiada ospravedlnenie, z týchto [...]

Miloš Zeman

Zeman končí. Nezanechá myšlienkový odkaz, tvrdí politológ

29.01.2023 14:00

Po desiatich rokoch nahradí Miloša Zemana v prezidentskom kresle Petr Pavel. Čo po súčasnej hlave štátu v českej politike zostane?

Peter Pčolinský

Pčolinský: Ak neprejde ani jeden termín volieb, nastúpi úradnícka vláda

29.01.2023 13:40

Potvrdil, že Sme rodina je za najskorší termín volieb.

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Pavel: Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky

29.01.2023 12:24

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu.

Rishi Sunak

Britský premiér Sunak odvolal predsedu Konzervatívnej strany Zahawiho

29.01.2023 11:18

Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 89
Celková čítanosť: 445803x
Priemerná čítanosť článkov: 5009x

Autor blogu