Založ si blog

Irenka Biháriová sa vôbec nepozastavuje nad bláznami, ktorí hovoria ku imaginárnemu priateľovi.

Predsedníčka Progresívneho Slovenska neostala pozadu a tiež sa pripojila ku mediálnemu lynču pána ministra Krajčího.
Koncom mája na svoj facebookový profil zavesila status s nadpisom AKO SA DÁ NA SLOVENSKU VRÁTIŤ DO STREDOVEKU. ZA PÁR TÝŽDŇOV.
Okrem svojho rozčarovania nad snahou sprísniť potraty, či vyplakávania nad odchodom Oľgy Pietruchovej, sa nezabudla ani vyjadriť ku zážitku pána ministra týmito slovami: „Vždy som si myslela, že kým my hovoríme k Bohu, je to modlitba, avšak okamihom, kedy začne Boh prehovárať k nám, začnú sa o nás zaujímať lekári. Niekto môže s takýmito rečami skončiť v blázninci, a niekto sa stať ministrom zdravotníctva.“
Asi mám inú logiku ako pani Irenka, keďže mám presne opačný názor. Myslím si, že ak hovorím ku niekomu a tá bytosť mi neodpovedá, nedotkne sa ma ani sa nijako neprejaví, tak logicky tá bytosť neexistuje. A iba blázon sa bude rozprávať s niekým, kto neexistuje.
No, ale načo by proti takýmto neškodným bláznom útočila? Keď skutočnou hrozbou pre neomarxistov je to, že Boh existuje a teda sa prejavuje a napĺňa Duchom Svätým, ba dokonca presne takým spôsobom, ako je to opísané v Biblii.
Viem, že sa tu nahrnie celá kopa hejterov, avšak tento článok je adresovaný tým, ktorí sa so zvedavosťou zaujímajú, čo to prežil pán minister.
Tým odporúčam knihu od Davida Willkersona Dýka a Kríž. Je to príbeh dedinského pastora, ktorý v 60 tych rokoch prišiel pomáhať mladým ľuďom do New Yorku, ktorí sa zgrupovali do gangov, ich zábava boli drogy, sex a bitky (aj s nožmi). V posledných kapitolách píše o tom, čo je to letničná skúsenosť, ktorú prežil aj pán minister. (strana 129) Dokonca zistili, že po naplnení Duchom Svätým majú omnoho väčšiu šancu byť vyslobodení z drogovej závislosti.

Ak vaše dieťa po prednáške pán progresívneho uverilo, že drogy nie sú nebezpečné, určite im dajte prečítať kapitolu s názvom Smrť na splátky (strana 118)
Je to vzrušujúci príbeh a po vydaní sa kniha stala bestsellerom. Nájdete ju v pdf formáte tu https://media0.wgz.cz/files/media0:5101c9f21bde7.pdf.upl/David%20Wilkerson-D%C3%BDka%20a%20kr%C3%AD%C5%BE.pdf

Prečo niektorí riskovali vlastný život aby zachránili Židov?

19.02.2023

Prečo sa v časoch zla nájdu výnimočne dobrí ľudia? A ako sa ľudia takými stávajú? Môže za to výchova, prostredie, presvedčenie, či osobné rozhodnutie? Aj na tieto otázky sa snažil nájsť odpoveď film Záhada Trnovských, o ktorom som písala v predchádzajúcom článku. Hoci film nedáva vyčerpávajúcu odpoveď, pri výskume života manželov Trnovských som objavila [...]

Nový film na RTVS o záchrancoch Židov.

17.02.2023

Keď ma syn zachránenej Židovky požiadal o pomoc pri tvorbe filmu o záchrancoch svojej matky, ani chvíľu som neváhala. Bola som si istá, že tento projekt ma mimoriadne obohatí a inšpiruje. Cieľom filmu nemalo byť len porozprávať príbeh záchrany jednej rodiny v čase holokaustu, ale aj vyriešiť záhadu, prečo sú niektorí ľudia nesmierne krutí a iní výnimočne obetaví, [...]

Publicista Havran sa v boji proti kresťanom inšpiroval nacistickou propagandou.

29.04.2021

Tento článok je reakciou na rozhovor Michala Havrana s Braňom Dobšinským v utorkovom vydaní podcastu Ráno nahlas. Vyjadrujem v ňom názor súkromnej osoby, ktorý nie je oficiálnym stanoviskom nijakej cirkvi. Pri štúdiu histórie ma opakovane udivuje jedna vec. Historické udalosti sa opakujú podľa veľmi podobného scenára a keď sa rovnaké udalosti odohrávajú pred našimi [...]

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.

tornádo

Počet obetí tornád v USA naďalej stúpa, bez prúdu bolo pol milióna domácností

02.04.2023 08:55

Tornáda hlási až osem štátov, najhoršie zasiahnuté je Ohio.

Bratislavský maratón

Nedeľná Bratislava patrí maratónu, obmedzí to niektoré linky MHD

02.04.2023 07:49

Nedeľňajší bratislavský maratón dočasne obmedzí viacero liniek mestskej hromadnej dopravy i prímestských autobusov, respektíve zmení ich trasy.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Nikto, kto pracuje pre ruskú agresiu, neunikne zodpovednosti

02.04.2023 07:00, aktualizované: 09:35

Volodymyr Zelenskyj ohlásil ďalšie sankcie voči vyše 650 ľuďom a firmám.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 452635x
Priemerná čítanosť článkov: 4974x

Autor blogu