Založ si blog

Kandidátka Progresívneho Slovenska ma hlboko pobúrila.

Keď som sa pozrela na zoznam kandidátov do parlamentu tej najpokrokovejšie strany, ktorá vyznáva Svätú trojicu progresivizmu (diverzita, inklúzia, rovnosť) ostala som rozčarovaná.
Medzi 150 kandidátmi je iba 52 žien. Kde je rodová rovnosť? Ba dokonca aj na prvé miesto dali muža. Nebolo už v histórii dosť utláčajúceho patriarchátu?
A čo inklúzia zvyšných 52 pohlaví?
A kde je rasová diverzita? Okrem Irenky sú tam len samí bieli. Ako k tomu prídu Černosi, či Aziati? Skutočne som netušila, že budete takí rasisti.
A čo konfesionálna diverzita? Nevidela som tam žiadnu ženu v hidžábe. Netrpíte náhodou skrytou islamofóbiou?
Všetko sú tam len zdraví jedinci? Prečo zabúdate na postihnutých ľudí a nedáte aj im priestor?
Prečo tam máte len 11 ekológov a evironmetalistov? Vari neviete, že zastavenie globálneho otepľovania je najväčšou výzvou, lebo v opačnom prípade všetko ľudstvo do 12 rokov zahynie? Mám ale otázku, ako chcete dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, keďže výroba drog sa bez uhlíkovej stopy nezaobíde. Ale som si istá úprimnosťou vašej snahy zastaviť otepľovanie, keďže koke sa moc nedarí pri vysokých teplotách.
Aj tých kontrolórov toho, či sa ľudia správne vyjadrujú a netreba na nich podávať trestné oznámenia, máte primálo. Veď pán Sibyla to nemôže všetko stihnúť. Viete koľko rasistických či sexistických vtipov ľudia dennodenne hovoria? Blíži sa zima a opäť tu začne spoločnosť demoralizovať hŕba popieračov globálneho otepľovania. Ak tomu neurobíte rázny koniec, budú sa tu rozmáhať dezinformátori.
Každopádne, odflákli ste to a v týchto voľbách odo mňa hlas nedostanete.

Ako sa tolerantné média stali v kampani proti Milosti netolerantnými.

07.06.2023

Vždy som si myslela, že slovo tolerancia znamená to, že neubližujem ľuďom s ktorými nesúhlasím. Avšak najmä na západe sa rozšíril taký nešvár, že tí najtolerantnejší sa v mene tolerancie rozhodli všemožne bojovať proti ľuďom, ktorí si dovolili mať iný názor ako je ten jediný správny. Jednou zo zbraní je aj vyhrážanie sa spoločnostiam, ktoré sponzorujú rôzne [...]

Bývalá „členka“ kresťanského spoločenstva Milosť prehovorila – reakcia.

10.05.2023

Po prepuknutí kauzy s Mary Bartalos a kresťanským spoločenstvom Milosť začali padať výzvy, nech sa ozvú bývalí „členovia“ a prehovoria o svojich negatívnych skúsenostiach. Úvodzovky som dala preto, lebo KS Milosť nemá členstvo – bohoslužby sú voľne prístupné komukoľvek a aj táto skutočnosť bola jedným z dôvodov prečo najvyšší súd zamietol registráciu. [...]

Aj ja som v „sekte“, v ktorej je Mary Bartalos.

01.05.2023

Po mediálnom lynči voči herečke Mary Bartalos, som sa rozhodla pre môj verejný coming out. Aj ja som v spoločenstve kresťanské spoločenstvo Milosť a stojím za Mary Bartalos. Psychológovia a komentátori sa predbiehajú v úvahách, čo tiahne ľudí do týchto „siekt“. (Úvodzovky som dala preto, lebo vo väčšine krajín sveta s letničnými cirkvami problém úrady nemajú, [...]

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.

Záporožská jadrová elektráreň

Môže si Európa vydýchnuť? Záporožie je v stave „studenej odstávky“

10.06.2023 12:57

Posledný zo šiestich reaktorov do najbezpečnejšieho prevádzkového režimu.

rusko, výbuch, muničný sklad, explózia, mrak

Výbuch v ankarskej továrni na zbrane si vyžiadal päť mŕtvych

10.06.2023 12:49

Štátna korporácia MEK vyrába zbrane a ďalšie vybavenie pre tureckú armádu.

Ide o pravdu, generál Pavel Macko

Macko v Ide o pravdu: Chceme byť alternatívou aj k chaosu. Potrebujeme, aby Ukrajinci ustáli agresiu

10.06.2023 11:50

Ľudia po voľbách čakali zmenu, ale prišiel chaos. Chceme byť alternatívou aj k tomu starému, aj k chaosu, povedal Pavel Macko o ambíciách vo voľbách.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 493017x
Priemerná čítanosť článkov: 5301x

Autor blogu