Založ si blog

Kandidátka Progresívneho Slovenska ma hlboko pobúrila.

Keď som sa pozrela na zoznam kandidátov do parlamentu tej najpokrokovejšie strany, ktorá vyznáva Svätú trojicu progresivizmu (diverzita, inklúzia, rovnosť) ostala som rozčarovaná.
Medzi 150 kandidátmi je iba 52 žien. Kde je rodová rovnosť? Ba dokonca aj na prvé miesto dali muža. Nebolo už v histórii dosť utláčajúceho patriarchátu?
A čo inklúzia zvyšných 52 pohlaví?
A kde je rasová diverzita? Okrem Irenky sú tam len samí bieli. Ako k tomu prídu Černosi, či Aziati? Skutočne som netušila, že budete takí rasisti.
A čo konfesionálna diverzita? Nevidela som tam žiadnu ženu v hidžábe. Netrpíte náhodou skrytou islamofóbiou?
Všetko sú tam len zdraví jedinci? Prečo zabúdate na postihnutých ľudí a nedáte aj im priestor?
Prečo tam máte len 11 ekológov a evironmetalistov? Vari neviete, že zastavenie globálneho otepľovania je najväčšou výzvou, lebo v opačnom prípade všetko ľudstvo do 12 rokov zahynie? Mám ale otázku, ako chcete dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, keďže výroba drog sa bez uhlíkovej stopy nezaobíde. Ale som si istá úprimnosťou vašej snahy zastaviť otepľovanie, keďže koke sa moc nedarí pri vysokých teplotách.
Aj tých kontrolórov toho, či sa ľudia správne vyjadrujú a netreba na nich podávať trestné oznámenia, máte primálo. Veď pán Sibyla to nemôže všetko stihnúť. Viete koľko rasistických či sexistických vtipov ľudia dennodenne hovoria? Blíži sa zima a opäť tu začne spoločnosť demoralizovať hŕba popieračov globálneho otepľovania. Ak tomu neurobíte rázny koniec, budú sa tu rozmáhať dezinformátori.
Každopádne, odflákli ste to a v týchto voľbách odo mňa hlas nedostanete.

Publicista Havran sa v boji proti kresťanom inšpiroval nacistickou propagandou.

29.04.2021

Tento článok je reakciou na rozhovor Michala Havrana s Braňom Dobšinským v utorkovom vydaní podcastu Ráno nahlas. Vyjadrujem v ňom názor súkromnej osoby, ktorý nie je oficiálnym stanoviskom nijakej cirkvi. Pri štúdiu histórie ma opakovane udivuje jedna vec. Historické udalosti sa opakujú podľa veľmi podobného scenára a keď sa rovnaké udalosti odohrávajú pred našimi [...]

Jasný dôkaz, že americké voľby boli zmanipulované.

03.12.2020

Prekvapuje ma, že média stále opakujú tvrdenie, že nie sú žiadne dôkazy o podvodoch pri voľbách prezidenta Spojených štátov. Nielen kvôli tomu, že máme množstvo výpovedí očitých svedkov, ktorí potvrdili podvody. Vieme totiž, že svedkovia môžu klamať, alebo sa mýliť. Je však jeden nezaujatý svedok, ktorý neklame a ani sa nemýli a je to Matematika, konkrétne [...]

Najčastejšie argumenty potratových aktivistov.

06.10.2020

Keď skupina poslancov okolo pani Záborskej predložila svoj návrh týkajúci sa interrupcií, ozvali sa aj propotratoví aktivisti. „Najracionálnejšie“ argumenty predložila pani poslankyňa Monika Beňová, ktorá sa do pani Záborskej aj iných zástancov života veľmi ostro pustila v tejto facebookovej diskusii, kde jej vynadala, že je podlá žena. 📣📣📣REAKCIA NA [...]

Čaputová

Pri očkovaní by mal byť jednoznačnejší, odkázala Čaputová Pellegrinimu

25.06.2021 13:49

Prezidentka tvrdí, že sa téma vakcinácie na Slovensku zneužíva.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

NKÚ kritizuje nákup stíhačiek. Obchod z čias SNS vyjde na 6 miliárd eur

25.06.2021 13:18

Ministerstvo obrany pri nákupe 14 stíhačiek nepreukázalo opodstatnenosť tejto najdrahšej akvizície v histórii SR.

prezidentka Zuzana Čaputová, vyhlásenie

Čaputová prednesie správou o stave republiky v septembri

25.06.2021 12:53

Prezidentka vo svojej prvej správe z júna 2020 hovorila najmä o pandémii.

Hrusky 2

Politici vyjadrili podporu Česku, SaS avizuje pomoc pri obnove

25.06.2021 12:34, aktualizované: 12:45

Remišová sa poďakovala ministrom za OĽANO za rýchlu pomoc zo strany slovenských záchranných zložiek.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 89
Celková čítanosť: 410979x
Priemerná čítanosť článkov: 4618x

Autor blogu