Prírodný výber nevedie k evolúcii a vzniku nových druhov

Hoci som v predchádzajúcich blogoch pána profesora Dawkinsa zkritizovala, za niečo ho chcem v tomto blogu pochváliť. A síce za to, že vyvrátil mýtus, ktorému väčšina ľudí v súvislosti s evolúciou verí. Mnohí si myslia, že tlak prostredia vypôsobí evolučné zmeny. Žirafa sa naťahuje za listami a preto má stále dlhší krk, živočích potrebuje lietať a preto sa mu po mnohých generáciách vyvinú krídla, je výhodné vidieť a preto sa vyvinie oko a podobne.

Táto predstava je úplne nevedecká a vedci ju zavrhujú.

Je pravda, že ak budete pravidelne posilovať, narastú vám väčšie svaly, ale nenarodia sa vám svalnatejší potomkovia.

Citujem pána Dawkinsa:

„Svet sa zapĺňa organizmami, ktoré majú vlastnosti potrebné na to, aby sa stali predkami… Jestvuje prirodzený a veľmi škodlivý spôsob, ako nesprávne pochopiť predchádzajúci odstavec. Zvádza totiž k predstave, že keď predkovia boli úspešní, preniesli v dôsledku toho na svoje potomstvo lepšie gény, než boli tie, ktoré dostali od svojich predkov. Niečo z ich úspechov im „vybrúsilo gény“, preto ich potomkovia tak dobre lietajú, plávajú, získavajú si partnerov. Nesprávne, celkom nesprávne! Gény sa nezlepšujú používaním, gény sa len odovzdávajú – až na náhodné chyby – nezmenené. Úspech nevytvára dobré gény, ale dobré gény prinášajú úspech. Nič z toho, čo jednotlivec po celý svoj život robí, nevplýva na jeho gény. … Každá generácia je filtrom, sitom: dobré gény majú tendenciu prepadnúť týmto sitom do nasledujúcej generácie.“ /str. 18/

Ako teda prebieha evolúcia?

Najprv musia vzniknúť gény a keď sa tie gény v ďalšej generácii prejavia a sú pre organizmus výhodné, jedinec má evolučnú výhodu a v prírodnom výbere sa presadí.

Ako však vznikajú nové gény? Máte iba dve možnosti – náhodné mutácie, alebo inteligentný plán.

Ako vznikli gény pre oko? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

Ako vznikli gény pre obličky? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

Ako vznikli gény pre dve pohlavia? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

A tak ďalej a tak ďalej.

Vedci robili pokusy s vínnymi muškami, či sú bežné pozitívne mutácie. Zistili však pravý opak. Mušky ožarovali a sledovali ku akým mutáciám dochádza. Drvivá väčšina mutácií buď nemá vplyv na organizmus alebo ho znevýhodňuje. Ani jedna mutácia nebola pozitívna.

V učebniciach nájdete jediný prípad pozitívnej mutácie a síce, že pokiaľ ste chudokrvný, nedostanete maláriu.

Prečo teda evolucionisti predpokladajú, že v minulosti ako na bežiacom páse prebiehali pozitívne mutácie, keď objektívne pozorovania dokazujú opak?

Mutáciám sa však budem podrobnejšie venovať v jednom z nasledujúcich článkov.

V tomto článku chcem poukázať na nesprávnu predstavu, že prírodný výber vedie ku vzniku nových druhov.

Opak je pravdou. Prírodný výber vedie k zániku druhov. Ak máme v lese dva druhy zajacov, jeden rýchlejší a druhý pomalší. Tých pomalších predátori po čase zlikvidujú. Koľko druhov sme mali na začiatku? Dva. Koľko druhov nám po uplatnení prírodného výberu ostane? Jeden. Sám Dawkins na strane 22 píše: “ Podľa ďalšieho odhadu tvoria teraz žijúce živočíšne druhy asi 1% druhov, ktoré kedy vôbec žili.“

Je škoda, že pán profesor nepoložil otázku, odkiaľ sa vzali tie miliardy druhov, ktoré žijú dnes a ktoré žili v minulosti, keďže sám nepriamo priznal, že nie je to prírodný výber, ktorý spôsobuje väčšiu a väčšiu variabilitu.

Keďže môžme vylúčiť prírodný výber ako hybnú silu, ktorá vedia k vzniku nových druhov, ostávajú nám iba dve možnosti odkiaľ sa miliardy živočíšnych a rastlinných druhov vzali – náhodné mutácie, alebo inteligentný Stvoriteľ.

Nechám na čitateľa, ktorá varianta je pravdepodobnejšia a logickejšia.

Prečo Izrael jadrovú zbraň mať môže, ale Irán nie?

17.06.2025

Prečo môže mať nôž šéfkuchár, ale nemôže ho mať masový vrah? Presne preto, prečo nemôže mať jadrovú zbraň Irán. Keď minulý rok, Irán vypálil na Izrael 300 balistických rakiet, napísala som článok s nadpisom Odveta Izraela voči Iránu bude tvrdá, v ktorom som okrem iného povedala: „Predpokladám, že Izrael na Iránsky útok odpovie zničením jadrového programu, [...]

The Chosen. Seriál o Ježišovi, ktorý milujú aj ateisti.

10.04.2025

Nepáčia sa mi filmy o Ježišovi. Sú plné náboženského pátosu a Ježiš je v nich strašne vážny a dôstojný, nikdy sa nezasmeje, stále len trpí. Moja dcéra raz povedala, že pri čítaní evanjelií si hneď všimla jednu vec – Ježiš bol cool. Nie, rozhodne to nebol smutný a bezútešný chlapík, ako Ho zvyčajne vykresľujú vo filmoch. Tento pohľad na Ježiša, ako na [...]

Ako historici uverili konšpiráciám pokiaľ ide o datovanie evanjelií. – 2. časť.

20.03.2025

Verili by ste, že konšpiráciám dokážu uveriť aj vzdelaní a inteligentní ľudia. Je to vtedy, pokiaľ je ich svetonázor tak bigotný, že nepripustia žiadne fakty, ktorý im ich svetonázor spochybnia. A veľa učených historikov uverili konšpirácii pokiaľ ide o datovanie kedy boli napísané evanjeliá. Tieto knihy zachytávajú život a učenie Ježiša. V predchádzajúcom [...]

HZS / Horská záchranná služba /

Túra v Nízkych Tatrách mala pre turistu tragický koniec. Záchranári mu už nedokázali pomôcť

01.07.2025 20:04

Muž si na turistickom chodníku medzi Ďumbierom a Chopkom privodil následkom pádu vážne zranenie.

Karol Nawrocki,

Žiadne opakovanie nebude. Poľský Najvyšší súd potvrdil platnosť prezidentských volieb

01.07.2025 19:27, aktualizované: 19:51

Súdu bolo doručených celkovo viac ako 54-tisíc protestov proti volebnému procesu.

Roman Hadrbolec

Zomrel známy český šéfkuchár. Varil aj pre Schwarzeneggera, Cher či Cruisa

01.07.2025 19:18

Ostravský rodák zomrel vo veku 50 rokov po boji so zákernou chorobou.

Stefan Korec predsseda PD Radosinka a minister Richard Takac

Fico bol na žatve: Farmárom z poľa odkázal, aby priniesli chlieb, sľúbil im milióny a ochranu pred lacnými potravinami z Ukrajiny

01.07.2025 19:15

Podpora agrosektora označil minister pôdohospodárstva Takáč za jednu z priorít súčasnej vlády.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 645017x
Priemerná čítanosť článkov: 4575x

Autor blogu