Založ si blog

Ako sa tolerantné média stali v kampani proti Milosti netolerantnými.

Vždy som si myslela, že slovo tolerancia znamená to, že neubližujem ľuďom s ktorými nesúhlasím. Avšak najmä na západe sa rozšíril taký nešvár, že tí najtolerantnejší sa v mene tolerancie rozhodli všemožne bojovať proti ľuďom, ktorí si dovolili mať iný názor ako je ten jediný správny. Jednou zo zbraní je aj vyhrážanie sa spoločnostiam, ktoré sponzorujú rôzne akcie s nádychom konzervativizmu. A tento nešvár dorazil aj na Slovensko.

Pre tento aktivizmus sa rozhodli novinári Aktualít. Začali kontaktovať sponzorov, ktorí podporili kresťanský festival One way fest, ktoré organizuje kresťanské spoločenstvo Milosť. Nátlak bol zrejme dosť silný, keďže jedna poisťovňa, ktorá mala poskytnúť malý finančný príspevok, z ktorého sa mal hradiť prenájom techniky na detský program, nielenže sponzorstvo odriekla, ale zároveň žiadajú „aby ani ďalej nedistribuoval letáky alebo akékoľvek iné informačné materiály festivalu s naším logom.“ V opačnom prípade to „budeme riešiť právnou cestou,“.

Neviem, ako to organizátori vyriešia, keďže akcia začína už o dva dni. Či skartujú všetky vytlačené pozvánky, postrhávajú plagáty a dajú vytlačiť nové, čo nebude lacnou záležitosťou, alebo nájdu jednoduchší spôsob.

Poisťovňa tvrdí, že netušili, kto je organizátorom podujatia.

Organizátori festivalu však reagujú týmito slovami: „Predpokladáme, že Vaše otázky súvisia s partnerstvom so spoločnosťou, ktorú ste vy napriamo kontaktovali, o čom máme vedomosť. Táto spoločnosť bola od začiatku veľmi jasne informovaná, o aký festival ide, a tiež o tom, kto je organizátorom festivalu,“ a dôkazom má byť mailová komunikácia.

Chcem však poisťovni pripomenúť, že ako klientke sa mi vôbec nepáči, že si nevážia všetkých klientov, nechávajú sa manipulovať aktivistami a pravdepodobne nepíšu pravdu (mailová komunikácia má byť dôkazom). Preto vážne uvažujem o ukončení zmluvy s ňou. (Tým ani náhodou netvrdím, že je ich povinnosťou sponzorovať kresťanské akcie, ale slušní ľudia nerobia to, že žiadajú skartovať pozvánky, lebo oni si to na poslednú chvíľu rozmysleli). Zároveň ma teší, že jedným zo sponzorov je aj firma, kde pravidelne nakupujem a s radosťou tak budem robiť aj naďalej.

Vôbec ma neprekvapuje táto kampaň od Aktualít. Bývalá členka Milosti si až v rozhovore pre nich spomenula, že ju niekto znásilnil  a nepriznala sa preto, lebo určite by ju nútili vydať sa za toho násilníka (v rozhovore pre Refresher, ktorý mu predchádzal, to ešte nespomína). Pred dvoma rokmi začali šíriť taký strach proti letničným kresťanom, že ani Goebbels by neodviedol lepšiu prácu – Michal Havran strašil, že letničných kresťanov sa treba báť, lebo chcú zaviesť režim ako v Iráne (teda hromadne popravovať) a prenasledovať oponentov. Zatiaľ však vidím presný opak – hon na čarodejnice tu spustili progresívni aktivisti, ktorí sa hrajú na investigatívnych novinárov.

Ako má kampaň s arcibiskupom Bezákom zabrániť šíreniu hoaxov.

12.09.2023

Možno ste v televízii postrehli kampaň proti hoaxom, v ktorej vystupuje arcibiskup Bezák. Hovorí: „Ježiš Kristus sa rúhal. Ježiš Kristus bol falošný prorok. Ježiš Kristus bol posadnutý.“ A pokračuje: „Hoaxy tu boli už odnepamäti, už dvetisíc rokov.“ V záverečnej scéne vkladá do Biblie nálepku s nápisom: Hoaxy sa na mňa nelepia. Neviem, či toto video [...]

Bývalá „členka“ kresťanského spoločenstva Milosť prehovorila – reakcia.

10.05.2023

Po prepuknutí kauzy s Mary Bartalos a kresťanským spoločenstvom Milosť začali padať výzvy, nech sa ozvú bývalí „členovia“ a prehovoria o svojich negatívnych skúsenostiach. Úvodzovky som dala preto, lebo KS Milosť nemá členstvo – bohoslužby sú voľne prístupné komukoľvek a aj táto skutočnosť bola jedným z dôvodov prečo najvyšší súd zamietol registráciu. [...]

Aj ja som v „sekte“, v ktorej je Mary Bartalos.

01.05.2023

Po mediálnom lynči voči herečke Mary Bartalos, som sa rozhodla pre môj verejný coming out. Aj ja som v spoločenstve kresťanské spoločenstvo Milosť a stojím za Mary Bartalos. Psychológovia a komentátori sa predbiehajú v úvahách, čo tiahne ľudí do týchto „siekt“. (Úvodzovky som dala preto, lebo vo väčšine krajín sveta s letničnými cirkvami problém úrady nemajú, [...]

Jaroslav Baška

Baška si trúfa byť poslancom a zároveň aj predsedom samosprávy. Pre kraj je to výhoda, tvrdí

03.10.2023 08:59

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja tvrdí, že je zvyknutý pracovať 12 hodín denne aj cez víkendy.

Počasie / Horúčavy / Otepľovanie /

Španielsko trápi aj v októbri vlna horúčav. V prvých dňoch mesiaca prelomila rekordy

03.10.2023 08:02

Pre toto ročné obdobie nezvyčajne intenzívne horúčavy by v krajine mali pretrvávať ešte vyše týždňa.

Elon Musk

Musk zverejnil meme so Zelenským. Zožal za to vlnu kritiky aj posmešky

03.10.2023 07:09

Americký podnikateľ zverejnil fotografiu s ukrajinským prezidentom a popisom: "Keď ubehlo päť minút a stále si nepožiadal o pomoc za miliardu dolárov".

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 503146x
Priemerná čítanosť článkov: 5353x

Autor blogu