Prírodný výber nevedie k evolúcii a vzniku nových druhov

Hoci som v predchádzajúcich blogoch pána profesora Dawkinsa zkritizovala, za niečo ho chcem v tomto blogu pochváliť. A síce za to, že vyvrátil mýtus, ktorému väčšina ľudí v súvislosti s evolúciou verí. Mnohí si myslia, že tlak prostredia vypôsobí evolučné zmeny. Žirafa sa naťahuje za listami a preto má stále dlhší krk, živočích potrebuje lietať a preto sa mu po mnohých generáciách vyvinú krídla, je výhodné vidieť a preto sa vyvinie oko a podobne.

Táto predstava je úplne nevedecká a vedci ju zavrhujú.

Je pravda, že ak budete pravidelne posilovať, narastú vám väčšie svaly, ale nenarodia sa vám svalnatejší potomkovia.

Citujem pána Dawkinsa:

„Svet sa zapĺňa organizmami, ktoré majú vlastnosti potrebné na to, aby sa stali predkami… Jestvuje prirodzený a veľmi škodlivý spôsob, ako nesprávne pochopiť predchádzajúci odstavec. Zvádza totiž k predstave, že keď predkovia boli úspešní, preniesli v dôsledku toho na svoje potomstvo lepšie gény, než boli tie, ktoré dostali od svojich predkov. Niečo z ich úspechov im „vybrúsilo gény“, preto ich potomkovia tak dobre lietajú, plávajú, získavajú si partnerov. Nesprávne, celkom nesprávne! Gény sa nezlepšujú používaním, gény sa len odovzdávajú – až na náhodné chyby – nezmenené. Úspech nevytvára dobré gény, ale dobré gény prinášajú úspech. Nič z toho, čo jednotlivec po celý svoj život robí, nevplýva na jeho gény. … Každá generácia je filtrom, sitom: dobré gény majú tendenciu prepadnúť týmto sitom do nasledujúcej generácie.“ /str. 18/

Ako teda prebieha evolúcia?

Najprv musia vzniknúť gény a keď sa tie gény v ďalšej generácii prejavia a sú pre organizmus výhodné, jedinec má evolučnú výhodu a v prírodnom výbere sa presadí.

Ako však vznikajú nové gény? Máte iba dve možnosti – náhodné mutácie, alebo inteligentný plán.

Ako vznikli gény pre oko? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

Ako vznikli gény pre obličky? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

Ako vznikli gény pre dve pohlavia? – Buď náhodnými mutáciami, alebo ich vytvoril inteligentný Stvoriteľ.

A tak ďalej a tak ďalej.

Vedci robili pokusy s vínnymi muškami, či sú bežné pozitívne mutácie. Zistili však pravý opak. Mušky ožarovali a sledovali ku akým mutáciám dochádza. Drvivá väčšina mutácií buď nemá vplyv na organizmus alebo ho znevýhodňuje. Ani jedna mutácia nebola pozitívna.

V učebniciach nájdete jediný prípad pozitívnej mutácie a síce, že pokiaľ ste chudokrvný, nedostanete maláriu.

Prečo teda evolucionisti predpokladajú, že v minulosti ako na bežiacom páse prebiehali pozitívne mutácie, keď objektívne pozorovania dokazujú opak?

Mutáciám sa však budem podrobnejšie venovať v jednom z nasledujúcich článkov.

V tomto článku chcem poukázať na nesprávnu predstavu, že prírodný výber vedie ku vzniku nových druhov.

Opak je pravdou. Prírodný výber vedie k zániku druhov. Ak máme v lese dva druhy zajacov, jeden rýchlejší a druhý pomalší. Tých pomalších predátori po čase zlikvidujú. Koľko druhov sme mali na začiatku? Dva. Koľko druhov nám po uplatnení prírodného výberu ostane? Jeden. Sám Dawkins na strane 22 píše: “ Podľa ďalšieho odhadu tvoria teraz žijúce živočíšne druhy asi 1% druhov, ktoré kedy vôbec žili.“

Je škoda, že pán profesor nepoložil otázku, odkiaľ sa vzali tie miliardy druhov, ktoré žijú dnes a ktoré žili v minulosti, keďže sám nepriamo priznal, že nie je to prírodný výber, ktorý spôsobuje väčšiu a väčšiu variabilitu.

Keďže môžme vylúčiť prírodný výber ako hybnú silu, ktorá vedia k vzniku nových druhov, ostávajú nám iba dve možnosti odkiaľ sa miliardy živočíšnych a rastlinných druhov vzali – náhodné mutácie, alebo inteligentný Stvoriteľ.

Nechám na čitateľa, ktorá varianta je pravdepodobnejšia a logickejšia.

Pápež tvrdí, že za terorizmus nesie vinu kapitalizmus.

19.11.2024

Politická korektnosť nedovoľuje pomenovať skutočnú príčinu terorizmu. Európania sú naivní a narcistickí. Myslia si, že všetci ľudia majú rovnaké hodnoty ako oni. Ak sa teroristi dopustia veľkých krutostí, je to preto, lebo niekto im musel veľmi ublížiť. Príčiny terorizmu sú podľa nich rôzne. V prípade palestínskeho terorizmu je na vine údajná izraelská okupácia. [...]

Prečo máme po 75 rokoch stále Palestínskych utečencov?

12.11.2024

Vznik nových štátov po druhej svetovej vojne vyvolal nebývalú utečeneckú krízu. Desiatky miliónov ľudí si muselo hľadať nový domov. Prečo však po vyše 75 rokoch ostávajú problémom iba Palestínski utečenci? Keď sa India rozdelila na Pakistan a Indiu, 10-15 miliónov ľudí sa väčšinou dobrovoľne, ale aj násilne presunulo. Hinduisti a Sikhovia sa sťahovali do Indie, [...]

Ateista Richard Dawkins diskutoval o Biblii s Jordanom Petersonom

06.11.2024

Známy predstaviteľ hnutia Noví ateisti diskutoval o Biblii s kanadským psychológom Jordanom Petersonom. Som kresťanka, ale prístup Dawkinsa sa mi v niektorých otázkach páčil viac. Ak neviete, kto sú títo dvaja muži, predstavila som ich v tomto videu. Dawkins to ku koncu debaty výstižne zhrnul, keď povedal že Petersona zaujímajú symboly a Dawkinsa fakty. Jordan Peterson totiž [...]

Merkelová, Putin

Merkelová bránila vstupu Ukrajiny do NATO, bála sa ruskej reakcie, píše v knihe. Čo jej povedal Putin počas stretnutia?

21.11.2024 09:32

V popise jedného stretnutia s Putinom potom Merkelová naznačuje, že načasovanie invázie na Ukrajinu súviselo aj s jej odchodom z politiky.

Czech Republic Slovakia

Českí politici sa hádajú pre zvýšenie platov. Bude Petr Fiala zarábať viac peňazí ako Robert Fico?

21.11.2024 09:00

Opozícii prekáža nielen zvýšenie platov politikov. Varuje, že keby Petr Fiala zostal pri moci,Slováci by mohli dostávať vyššie mzdy ako Česi.

Čierny Balog

Okolie Čierneho Balogu sa mení na mesačnú krajinu, lesy sa Horehroncom strácajú pred očami pre mohutnú ťažbu

21.11.2024 08:00

V okolí spustili, kvôli lykožrútovej kalamite, masívnu ťažbu dreva.

Carlo Acutis

Prvý svätec tohto milénia: Pápež kanonizuje mladíka, ktorého označujú za 'patróna internetu'

21.11.2024 07:51

Carlo Acutis, ktorý sa narodil talianskym rodičom v Londýne, bol webový dizajnér.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 130
Celková čítanosť: 608081x
Priemerná čítanosť článkov: 4678x

Autor blogu