Podvod profesora Dawkinsa

Čo spôsobuje evolúciu? Tlak prostredia? Prírodný výber? Snaha organizmu zdokonaľovať sa? Ani jedna z týchto vecí.

V predchádzajúcich dvoch článkoch som uviedla príklad evolúcie oka.

Oko vám nezačne vznikať preto, že sa pohybujete na slnku, rovnako ako ľuďom nezačnú rásť krídla ak sa presťahujú na stromy, takže tlak prostredia k evolúcii nevedie.

Prírodný výber len vyberá z toho, čo máme ale nič nevytvára a úspešne zlikvidoval 99% druhov, ktoré kedy žili na tejto planéte.

Organizmus sa môže zdokonaľovať len potiaľ, pokiaľ mu to dovolia jeho gény. Napríklad ak budem pravidelne skákať zo stromov, krídla mi síce nenarastú, ale budem šikovná skokanka. Má to však jeden háčik – nijak mi to nezlepší gény a moji potomkovia budú začínať tam, kde som musela začať ja.

Čo teda údajne vedie k evolúcii a ku vzniku nových druhov a orgánov?

NÁHODNÉ MUTÁCIE.

Najprv musia vzniknúť nové gény a ak je tá zmena pozitívna, organizmus prežije.

Čo sú to mutácie? To sú chyby v „programe“ DNA. DNA môžeme prirovnať ku knihe, kde sú napísané inštrukcie ako sa má vytvoriť živý organizmus, ako má vyzerať a fungovať.

Mutácie sú náhodné chyby DNA.

Profesor Dawkins vo svojej knihe Rieka z raja zavádza tým, že nesprávne prirovnáva mutácie ku listom pre šťastie približne tohto znenia: „Odošlite tento list 6 ľuďom a do týždňa vás stretne veľké šťastie, ale ak list zahodíte, postihne vás nešťastie.“ Ako list koluje, prechádza rôznymi mutáciami a po mnohých generáciách už má úplne iné znenie, napríklad sú tam doplnené príbehy ľudí, ktorí list zahodili a zomreli.

Avšak toto prirovnanie je úplne zavádzajúce. Za listom stála inteligencia a list pozmenili ľudia, ktorí textu rozumeli, teda ho prepísali tak aby dával zmysel. Avšak profesor popiera, že pôvodcom informácie v DNA bol inteligentný Stvoriteľ, ale tvrdí, že gény vznikli úplnou náhodou. A mutácie sú chyby, ku ktorým dochádza pri prepise a „pracovníci v bunke“, ktorí kopírujú DNA nerozumejú textu, nerozumejú, že tento gén je pre ruku a tento pre oči. Oni rozumejú len písmenkám T,A,G,C.

Takže lepšie prirovnanie by bolo, že dali by ste niekomu, kto nerozumie po slovensky, napríklad Maďarovi prepisovať slovenskú knihu. Maďar písmenká našej abecedy pozná, ale textu nerozumie. Akoby asi vyzeral slovenský text po tisícoch a tisícoch prepisoch Maďarmi? Koľko z tých textov by bolo lepších ako pôvodné znenie? Mali by tie texty vôbec zmysel? Alebo by sa im čisto náhodne podarilo napísať príbehy ľudí, ktorí list zahodili a postihlo ich nešťastie? A netreba zabúdať na jednu dôležitú vec – že pokiaľ by text bol zlý, kniha by v prírodnom výbere zanikla a nedostala by šancu opraviť sa v ďalšej generácii.

Dawkins sám priznáva, že nemôže nastať mutácia,ktorá organizmus spočiatku znevýhodňuje, ale po pár generáciách ďalších mutácii bude pozitívna. Ak sa má organizmus uchytiť a prežiť, ani jedna mutácia nesmie zhoršovať organizmus.

To znamená, že dáme Maďarom prepisovať slovenský text a každá kópia, ktorá text zhorší, zanikne, hoci stačil len malý krôčik k tomu, aby bol text vylepšený.

Písala som o pokusoch s vínnymi muškami, ktoré ožarovali a pozorovali ako mutovali. ANI JEDNA mutácia nebola pozitívna.

Sám Dawkins v úplne inej súvislosti priznáva, že mutácie, ktoré sa prejavia, sú väčšinou negatívne a uviedol aj príklad, že je omnoho viac spôsobov ako rádio pokaziť, ako je spôsobov jeho vylepšenia. A dokazujú to aj empirické pozorovania.

 

The Chosen. Seriál o Ježišovi, ktorý milujú aj ateisti.

10.04.2025

Nepáčia sa mi filmy o Ježišovi. Sú plné náboženského pátosu a Ježiš je v nich strašne vážny a dôstojný, nikdy sa nezasmeje, stále len trpí. Moja dcéra raz povedala, že pri čítaní evanjelií si hneď všimla jednu vec – Ježiš bol cool. Nie, rozhodne to nebol smutný a bezútešný chlapík, ako Ho zvyčajne vykresľujú vo filmoch. Tento pohľad na Ježiša, ako na [...]

Ako historici uverili konšpiráciám pokiaľ ide o datovanie evanjelií. – 2. časť.

20.03.2025

Verili by ste, že konšpiráciám dokážu uveriť aj vzdelaní a inteligentní ľudia. Je to vtedy, pokiaľ je ich svetonázor tak bigotný, že nepripustia žiadne fakty, ktorý im ich svetonázor spochybnia. A veľa učených historikov uverili konšpirácii pokiaľ ide o datovanie kedy boli napísané evanjeliá. Tieto knihy zachytávajú život a učenie Ježiša. V predchádzajúcom [...]

Ako historici uverili konšpiráciám pokiaľ ide o datovanie evanjelií. – 1. časť

13.03.2025

Tvrdí sa, že konšpiráciám najčastejšie uveria nevzdelaní ľudia. Všimla som si však, že konšpiráciám dokážu aj uveriť vzdelaní a inteligentní ľudia. Je to vtedy, pokiaľ je ich svetonázor tak bigotný, že nepripustia žiadne fakty, ktorý im ich svetonázor spochybnia. Takisto ľudia majú tendenciu veriť tomu, čomu chcú veriť. Príkladom toho druhého je Jozef Banáš, [...]

Sidi Bou Said

Češka v Tunisku dostala 30 rokov za vraždu, diplomati sa márne snažia o kontakt s ňou už vyše roka

12.04.2025 15:25

Žena z Ostravy bola v Tunisku odsúdená za vraždu svojho muža, rovnako českého občana.

Donald Trump

Omán hostí rozhovory medzi USA a Iránom o jadrovom programe Teheránu

12.04.2025 14:30

Trump predtým pohrozil vojenskou akciou, ak sa rokovania neskončia novou dohodou.

mapa, ukrajina, rozdelenie

Kellogg: Ukrajina môže byť rozdelená ako Berlín po II. svetovej vojne

12.04.2025 13:30

Rusi na okupovaných územiach, demilitarizované pásmo, ukrajinská armáda a potom Briti a Francúzi ako odstrašujúca sila.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 634099x
Priemerná čítanosť článkov: 4529x

Autor blogu