Založ si blog

Británia odmietla poskytnúť azyl kresťanskému ex-moslimovi, lebo kresťanstvo hlása násilie.

Keď Británia odmietla poskytnúť azyl prenasledovanej kresťanke z Pakistanu Asii Bibi s odôvodnením, že sa boja násilností zo strany moslimov, bolo to zbabelé, ale dalo sa to pochopiť.
Británia však vo svojej úbohej kresťanofóbii zašla ešte ďalej.
Pred pár dňami vyšlo najavo, že odmietli poskytnúť azyl ex-moslimovi z Iránu, ktorý konvertoval na kresťanstvo. Dôvod zamietnutia žiadosti: Kresťanstvo NIE je náboženstvo pokoja.
Iránec totiž písal, že konvertoval, lebo kresťanstvo je mierumilovné náboženstvo. Odpoveď imigračného úradu bola, že jeho tvrdenie je nepravdivé a ako dôkaz citovali nejaké verše z 2 a 3. knihy Mojžišovej v Starej Zmluve, z evanjelia podľa Matúša a z knihy Zjavenie Jána v Novej Zmluve.
Porovnať, ktoré náboženstvo je násilnejšie, či islam, alebo kresťanstvo nedokáže len človek, ktorý je zaujatý. Nenarážam len na štatistiky obetí, ktoré hovoria jasne – najprenasledovanejšou skupinou sú kresťania a najviac nábožensky motivovaných útokov je každoročne vykonaných v mene islamu. Ex-moslim, ktorý pre svoju bezpečnosť vystupuje len pod menom brother Rachid, povedal, že náboženstvo sa musí hodnotiť v prvom rade podľa života a učenia jeho zakladateľa, teda v tomto prípade podľa Mohameda či Ježiša. Mohamed rozšíril islam vďaka množstvu útočných vojen a mal niekoľko manželiek a sexuálnych otrokýň (so svojou najobľúbenejšou manželkou Aišou sa zasnúbil, keď mala 6 rokov a mal s ňou sex, keď mala zrelých 9). Ježiš prikázal šíriť vieru kázaním, nie vojensky a sám išiel príkladom.
Preto imigrační úradníci ani nemohli nájsť slová priamo z Ježišových úst, ktoré by potvrdili, že kresťanstvo je násilné, okrem slov: „Nepriniesol som pokoj, ale meč.“ Z kontextu je však jasné, že Ježiš hovoril, že ak ho budú nasledovať, nestretne sa to vždy s porozumením okolia, ale prinesie to rozdelenie.
Nepopieram, že v starej Zmluve je príkaz dobiť Kanánsku krajinu, ale nikde v Biblii nenájdete univerzálny príkaz prenasledovať všetkých neveriacich až kým sa celý svet nepodrobí židovskej či kresťanskej viere. Preto, keď to robil napríklad Karol Veľký, bolo to v rozpore s učením Ježiša, narozdiel od islamu, kde tento príkaz je. Pokiaľ ide o Zjavenie Jána, tak sú tam opísané božie súdy, ktoré prídu na tento svet a tieto súdy prídu hlavne za prenasledovanie kresťanov.
Predstavte si, čo by sa stalo, keby imigrační úradníci odmietli poskytnúť azyl moslimom s tvrdením, že islam nie je mierumilovné náboženstvo. Určite by to vyvolalo obrovské protesty, boli by obvinení z islamofóbie a úradníci by prišli o miesto. Nepochybne by o tom písali všetky médiá v Európe. Lenže tento incident si mienkotvorné média všimli len okrajovo.
Britskí imigrační úradníci však klesli ešte hlbšie.
Iným žiadateľom o azyl imigrační úradníci oznámili, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Ježiš ich môže zachrániť pred prenasledovaním zo strany moslimov. Inými slovami, ak ste kresťan a zamykáte si dom, či zapínate bezpečnostný pás v aute, nie ste skutoční kresťania, lebo neveríte, že Ježiš vás môže ochrániť. Zase sa pýtam ako by reagovala verejnosť a médiá, keby moslimom, ktorí žiadajú o azyl, lebo ich v ich krajine prenasleduje iná sekta moslimov, odpísali, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Alah ich zachráni.
V Británii sa nedávno prijal zákon o islamofóbii.
Potrebnejšie by bolo prijať zákon o kresťanofóbii.

Zdroje:Títo dvaja páni sú ateisti a tiež ich to pobúrilo, že islam západní politici vyhlasujú za mierumilovné náboženstvo, ale kresťanstvo za násilné


Toto video je o tom, ako sa im vysmievali, nech ich Ježiš zachráni

Jasný dôkaz, že americké voľby boli zmanipulované.

03.12.2020

Prekvapuje ma, že média stále opakujú tvrdenie, že nie sú žiadne dôkazy o podvodoch pri voľbách prezidenta Spojených štátov. Nielen kvôli tomu, že máme množstvo výpovedí očitých svedkov, ktorí potvrdili podvody. Vieme totiž, že svedkovia môžu klamať, alebo sa mýliť. Je však jeden nezaujatý svedok, ktorý neklame a ani sa nemýli a je to Matematika, konkrétne [...]

Najčastejšie argumenty potratových aktivistov.

06.10.2020

Keď skupina poslancov okolo pani Záborskej predložila svoj návrh týkajúci sa interrupcií, ozvali sa aj propotratoví aktivisti. „Najracionálnejšie“ argumenty predložila pani poslankyňa Monika Beňová, ktorá sa do pani Záborskej aj iných zástancov života veľmi ostro pustila v tejto facebookovej diskusii, kde jej vynadala, že je podlá žena. 📣📣📣REAKCIA NA [...]

Som kresťanka, ale nepožadujem ospravedlnenie za reláciu OTO 2020.

11.09.2020

Po odvysielaní relácie OTO niektorí kresťanskí politici a aktivisti vyzvali radu RTVS aby sa ospravedlnili za urážliví obsah, ba dokonca poukazujú na to, že hanobenie presvedčenia je na Slovensku trestným činom. Hoci autori petície majú pravdu v tom, že zosmiešňovanie viery nepatrí do verejnoprávnej televízie, nepodpísala som petíciu, ktorá žiada ospravedlnenie, z týchto [...]

Jana Bittó Cigániková

Bittó Cigániková Matoviča nešetrila. Hovorila o konaní, nehodnom človeka

16.04.2021 16:37

Jana Bittó Cigániková Igora Matoviča vôbec nešetrila. Jeho konanie označila za "nie hodné človeka, aspoň minimálne nie psychicky zdravého človeka".

Maďarsko, Sputnik V, COVID-19, očkovanie, vakcína

SAV potvrdila, že Sputnik prešiel testami. Smerodajný bude názor ŠÚKL

16.04.2021 16:00

Osem zo 14 skúšok bolo vykonaných aj v súlade s normami Európskeho liekopisu.

SR Veľká noc kontroly polícia okresy Dargov KEX

Od pondelka do prírody mimo okres aj bez testu, upravuje sa zákaz vychádzania

16.04.2021 15:41, aktualizované: 16:25

Zmena podmienok ruší takisto povinú prácu z domu.

Milan Lučanský

Milan Lučanský spáchal samovraždu, potvrdila komisia. Proti verdiktu boli dvaja členovia

16.04.2021 15:11

Za prijatie záverečnej správy hlasovalo 14 členov.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 401701x
Priemerná čítanosť článkov: 4565x

Autor blogu