Založ si blog

Británia odmietla poskytnúť azyl kresťanskému ex-moslimovi, lebo kresťanstvo hlása násilie.

Keď Británia odmietla poskytnúť azyl prenasledovanej kresťanke z Pakistanu Asii Bibi s odôvodnením, že sa boja násilností zo strany moslimov, bolo to zbabelé, ale dalo sa to pochopiť.
Británia však vo svojej úbohej kresťanofóbii zašla ešte ďalej.
Pred pár dňami vyšlo najavo, že odmietli poskytnúť azyl ex-moslimovi z Iránu, ktorý konvertoval na kresťanstvo. Dôvod zamietnutia žiadosti: Kresťanstvo NIE je náboženstvo pokoja.
Iránec totiž písal, že konvertoval, lebo kresťanstvo je mierumilovné náboženstvo. Odpoveď imigračného úradu bola, že jeho tvrdenie je nepravdivé a ako dôkaz citovali nejaké verše z 2 a 3. knihy Mojžišovej v Starej Zmluve, z evanjelia podľa Matúša a z knihy Zjavenie Jána v Novej Zmluve.
Porovnať, ktoré náboženstvo je násilnejšie, či islam, alebo kresťanstvo nedokáže len človek, ktorý je zaujatý. Nenarážam len na štatistiky obetí, ktoré hovoria jasne – najprenasledovanejšou skupinou sú kresťania a najviac nábožensky motivovaných útokov je každoročne vykonaných v mene islamu. Ex-moslim, ktorý pre svoju bezpečnosť vystupuje len pod menom brother Rachid, povedal, že náboženstvo sa musí hodnotiť v prvom rade podľa života a učenia jeho zakladateľa, teda v tomto prípade podľa Mohameda či Ježiša. Mohamed rozšíril islam vďaka množstvu útočných vojen a mal niekoľko manželiek a sexuálnych otrokýň (so svojou najobľúbenejšou manželkou Aišou sa zasnúbil, keď mala 6 rokov a mal s ňou sex, keď mala zrelých 9). Ježiš prikázal šíriť vieru kázaním, nie vojensky a sám išiel príkladom.
Preto imigrační úradníci ani nemohli nájsť slová priamo z Ježišových úst, ktoré by potvrdili, že kresťanstvo je násilné, okrem slov: „Nepriniesol som pokoj, ale meč.“ Z kontextu je však jasné, že Ježiš hovoril, že ak ho budú nasledovať, nestretne sa to vždy s porozumením okolia, ale prinesie to rozdelenie.
Nepopieram, že v starej Zmluve je príkaz dobiť Kanánsku krajinu, ale nikde v Biblii nenájdete univerzálny príkaz prenasledovať všetkých neveriacich až kým sa celý svet nepodrobí židovskej či kresťanskej viere. Preto, keď to robil napríklad Karol Veľký, bolo to v rozpore s učením Ježiša, narozdiel od islamu, kde tento príkaz je. Pokiaľ ide o Zjavenie Jána, tak sú tam opísané božie súdy, ktoré prídu na tento svet a tieto súdy prídu hlavne za prenasledovanie kresťanov.
Predstavte si, čo by sa stalo, keby imigrační úradníci odmietli poskytnúť azyl moslimom s tvrdením, že islam nie je mierumilovné náboženstvo. Určite by to vyvolalo obrovské protesty, boli by obvinení z islamofóbie a úradníci by prišli o miesto. Nepochybne by o tom písali všetky médiá v Európe. Lenže tento incident si mienkotvorné média všimli len okrajovo.
Britskí imigrační úradníci však klesli ešte hlbšie.
Iným žiadateľom o azyl imigrační úradníci oznámili, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Ježiš ich môže zachrániť pred prenasledovaním zo strany moslimov. Inými slovami, ak ste kresťan a zamykáte si dom, či zapínate bezpečnostný pás v aute, nie ste skutoční kresťania, lebo neveríte, že Ježiš vás môže ochrániť. Zase sa pýtam ako by reagovala verejnosť a médiá, keby moslimom, ktorí žiadajú o azyl, lebo ich v ich krajine prenasleduje iná sekta moslimov, odpísali, že ich viera nie je skutočná, lebo neveria, že Alah ich zachráni.
V Británii sa nedávno prijal zákon o islamofóbii.
Potrebnejšie by bolo prijať zákon o kresťanofóbii.

Zdroje:Títo dvaja páni sú ateisti a tiež ich to pobúrilo, že islam západní politici vyhlasujú za mierumilovné náboženstvo, ale kresťanstvo za násilné


Toto video je o tom, ako sa im vysmievali, nech ich Ježiš zachráni

Sú Slováci národ antisemitov?

26.11.2023

Keď sme natáčali film o manželskom páre, ktorí zachránili Židov pred holokaustom, zachránená pani Ruženka povedala, že väčšina Slovákov boli antisemiti a odviedli prácu rovnako dobre ako Nemci. Jej slová ma trochu urazili. Spomenula som si totiž na svojich starých rodičov a množstvo ďalších príbehov statočných Slovákov, ktorí ukryli Židov. Keď však čítam [...]

Ako je to s údajnou genocídou Palestínčanov v Izraeli.

18.11.2023

Izrael sa údajne od svojho vzniku systematicky dopúšťa genocídy Arabov. Tu sú dáta. Toto sú počty Židov, ktorí žili v Arabských krajinách v roku 1946 a dnes. Maroko V roku 1946 tam žilo 265 tisíc Židov. V súčasnosti tam žije 2150 Židov. Líbya V roku 1946 tam žilo 38 tisíc Židov. V súčasnosti tam žije 0 (slovom nula) Židov. Irak [...]

Izraelská armáda je najmorálnejšou armádou na svete.

16.11.2023

Kritici Izraela opakujú mantru, že odveta za útok Hamasu má byť proporcionálna. Čo myslia tým proporcionálna? Majú izraelskí vojaci vtrhnúť do domov v Gaze a vraždiť civilistov, znásilňovať, upaľovať zaživa až kým nebude 1400 obetí? To asi nebude možné, lebo sotva nájdu v Izraelskej armáde vojakov, ktorí to budú ochotní spraviť. Vedia to aj palestínski civilisti, [...]

Košice Slanecká cesta

Pre zlú finančnú situáciu budú v Košiciach udržiavať len niektoré cesty

07.12.2023 10:22

Mesto je pre nepriaznivú finančnú situáciu od 1. decembra v krízovom režime.

Rusko Ukrajina ranení vojaci Bachmut

Útok s barlami. Rusi posielajú do boja ranených, vznikajú pluky 'invalidov'

07.12.2023 10:13

Ruská armáda posiela ranených vojakov z radov mobilizovaných mužov bez potrebného liečenia do útočných oddielov.

Rusko, Ukrajina

VIDEO: Hlasuje niekto v americkom Kongrese za víťazstvo Putina?

07.12.2023 09:47

Republikáni v americkom Kongrese blokujú finančnú podporu pre Ukrajinu.

Bratislava OLO odpad smtiari

Pri odvoze papiera v Bratislave sa do lisovacej časti vozidla dostal muž

07.12.2023 09:30

K spusteniu lisovacieho zariadenia nedošlo. Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 525268x
Priemerná čítanosť článkov: 5051x

Autor blogu