Založ si blog

SME šíri kresťanofóbiu

Takmer po každom teroristickom útoku sa média a politici predbiehajú v informovaní verejnosti, že tieto útoky nemajú nič spoločné s islamom.
Tvrdia, že to len pár pomýlených ľudí zneužilo toto mierumilovné náboženstvo. Odborník na islam, Brother Rachid sa pýta, či sú tí novinári odborníci na teológiu, keď vedia posúdiť, čo je, alebo nie je islamský terorizmus. Tvrdí, že úlohou novinárov je informovať, úlohou politikov bojovať proti terorizmu a úlohou teológov je diskutovať, či má terorizmus niečo spoločné s islamom.
Pri poslednom útoku pred Vianocami v Štrasburgu však slovenský denník SME zmenil taktiku – rozhodol sa proti islamofóbii bojovať šírením kresťanofóbie.
Hoci redakcia nezodpovedá za názory blogerov, na hlavnú titulku pravidelne vyberajú články, ktoré sa redakcii zdajú najzaujímavejšie. A v deň útoku sa v tejto rubrike TOP článkov objavil hrozivý text s názvom: „Pozor, tu žijú kresťania“ Hneď som spozornela. Na kresťanov si treba dávať bacha ako na psov vo dvore? Žeby za tým útokom na vianočných trhoch stál nejaký militantný kresťan a novinári sa vytešujú, že konečne nemusia zamlčovať náboženské vierovyznanie páchateľa?
Klikla som teda na článok a vysvitlo, že jednému nahnevanému cyklistovi kresťania prepichli gumy na bicykli. Jeho zlosť chápem, ale prečo sa musel vyzúriť na kresťanoch? Ako vôbec vedel, že to boli kresťania? Lebo na kopci stál dvojkríž (symbol, ktorý je na štátnej vlajke, štátnom znaku aj štátnej pečati), preto to museli byť kresťania. Zároveň som sa z článku dozvedela, že tieto dvojkríže staviame preto, aby sme ľudí varovali, že „Pozor! Tu žijú kresťania.“
Lenže tento zastrašujúci náboženský symbol máme nielen na štátnych symboloch slovenskej republiky, je vystavený v školách, na úradoch, v parlamente, na hrade….. Ako je možné, že nikto proti tomu nebojuje?
Autor zdôrazňoval, že tie pneumatiky určite neprepichli moslimovia ale kresťania. Snažil sa oháňať štatistikou, že v tej oblasti moslimovia nežijú. No neviem, či sa dá ohánať štatistikou. Vo Veľkej Británii sú najrozšírenejšie mená Jack, Oliver, Thomas, Harry…, ale pokiaľ išlo o páchateľov ázijského znásilňovacieho gangu (ázijským ho nazvalo BBC), tak sa volali: Abid Mohammed Saddique, Mohamed Liaquat, Mohamed Sajid, Mohhamed Amin atď.
Predpokladám, že autor musel mať ešte nejaký iný dôkaz o identite páchateľov. Veď keby dôkaz nemal, prísna redakcia SME by mu článok okamžite zmazala za šírenie nenávisti bez dôkazov. Určite páchateľov počul, ako pred útokom na gumy bojovo kričali „Haleluja“ a citovali výroky z ich svätej knihy o svätej vojne proti cyklistom.

Ak chcela redakcia týmto článkom bojovať proti islamofóbii, veľa ľudí pobavili. Ale veľmi oceňujem, že sa konečne dostali na vyššiu úroveň ideologického boja ako je ten ich najobľúbenejší spôsob- zmazávanie nepohodlných článkov či príspevkov a zablokovávanie účtov.
Keďže sa konečne pokúsili aj konštruktívne diskutovať namiesto umlčovania oponentov, je nádej, že si postupne získajú dôveru, ktorú už u mnohých stratili.
Len je otázne či neporušili zákon tým, že znevažujú štátne symboly Slovenskej republiky.

Exmoslim hovorí o „islamofóbii“ versus slobodofóbii

https://tvrdonova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=701933

Tu je ten kresťanofóbny článok

https://paskuliak.blog.sme.sk/c/497977/pozor-tu-ziju-krestania.html

Čomu sa smeje autor cynickej obludy zo SME, keď sa smeje ministrovi zdravotníctva?

16.06.2020

Zamestnanci istého denníka si zodpovedne plnia úlohu uverejniť každý deň niečo proti úhlavnému nepriateľovi Penty – Krajčímu. Posledné dielo sa im skutočne vydarilo, keďže sa na splnenie tejto úlohy podujal muž s briliantným intelektom a nabrúseným perom– autor cynickej obludy Rado Ondřejíček. Každá veta je intelektuálnou perlou, ktorá sa nedá nazvať ináč ako [...]

Irenka Biháriová sa vôbec nepozastavuje nad bláznami, ktorí hovoria ku imaginárnemu priateľovi.

10.06.2020

Predsedníčka Progresívneho Slovenska neostala pozadu a tiež sa pripojila ku mediálnemu lynču pána ministra Krajčího. Koncom mája na svoj facebookový profil zavesila status s nadpisom AKO SA DÁ NA SLOVENSKU VRÁTIŤ DO STREDOVEKU. ZA PÁR TÝŽDŇOV. Okrem svojho rozčarovania nad snahou sprísniť potraty, či vyplakávania nad odchodom Oľgy Pietruchovej, sa nezabudla ani vyjadriť [...]

Jogíni žiadajú ministra Krajčího, aby sa ospravedlnil. Pridajú sa aj ateisti, moslimovia a veriaca psychologička?

20.05.2020

Aký blázon by bol proti cvikom na spevnenie chrbta? Veď presne o tom jóga je. Alebo snáď nie? Potom, ako po internete začalo kolovať video zostrihané z kázne pána ministra v cirkevnom zbore, ozval sa aj jógový učiteľ a psychológ Štepita, ktorého podporil Profesijný zväz učiteľov jógy na Slovensku a adresovali pánovi ministrovi otvorený list, v ktorom ho vyzývajú k [...]

koronavírus, Portugalsko, Lisabon

ONLINE: Vírus v Európe silnie, Chorváti majú rekordný počet nákaz

15.08.2020 06:00

Chorvátsko, obľúbená letná dovolenková destinácia aj pre Slovákov, zaznamenalo rekordný denný počet pozitívne testovaných na koronavírus.

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 373017x
Priemerná čítanosť článkov: 4388x

Autor blogu