Oko evolúciou? – Absurdné! 2. časť.

Evolucionista Dawkins vo svojej knihe Rieka z raja uvádza, že na vývoj oka stačí približne pol milióna rokov. Je dosť zvláštne, že hoci je celá jeho kniha o DNA, v kapitole o oku nenapísal aké zmeny musia nastať v samotnej DNA, aby vôbec vývoj oka nastal. Asi preto naschvál tieto fakty ututláva, lebo dobre vie, že by mu na vývoj oka nestačili ani desiatky miliárd rokov.

Ako teda môže dôjsť k evolučnému vývoju oka?

Najprv musia vzniknúť gény potrebné na vznik bunky citlivej na svetlo, teda fotobunky. Ak tieto gény vzniknú, otestujú sa pri ďalšom potomstve. Ak sú tieto zmeny v génoch, ináč nazývané aj mutácie, pozitívne, jedinec prežije a dokonca má veľkú výhodu oproti iným. V ďalšej generácii musí nastať ďalšia náhodná zmena – mutácia a ak je pozitívna, zase jedinec a jeho gény spolu s ním prežijú.

Preto nie je veľmi rozumné robiť matematické výpočty tým spôsobom ako ich robí Dawkins. A síce, že automaticky predpokladá, že v každej generácii došlo ku nepatrnej a máličko POZITíVNEJ zmene. Je to presne ten istý postup akým som v predchádzajúcom článku vyrátala za akú dobu si v lotérii zarobím miliardu EUR. Akú mám istotu, že vždy nejakú tú cenu vyhrám? Akú máme istotu, že k nejakej pozitívnej mutácii vôbec dôjde?

Citujem holandského biogenetika Dr. Willema J. Ouweneela, ktorý pracoval na výskume, pri ktorom ožarovali vínne mušky a zisťovali aký vplyv majú mutácie:
„Pre evolucionistov je veľmi dôležité dokázať, že mutácie hrajú dôležitú úlohu pri vzniku nového druhu. Čo je na tom pravdy z pohľadu genetiky ? Všetky mušky, ktoré sa narodili zmutované by v prírode zomreli, lebo mutácie ich poškodili. Sú veľmi škodlivé, obmedzujú ich variabilitu a často sú priamo smrteľné. Podľa mňa sú mutácie pre živý organizmus vždy veľmi škodlivé.“
Nielen pokusy s muškami, ale objektívne pozorovania dokazujú, že mutácie v prírode nevedú k zlepšeniu druhu, ale poškodzujú a oslabujú druh.

Prečo to tak je?

Spomínala som, že jazyk DNA sa skladá z abecedy troch písmen T,A,C,G a trojkombinácia týchto písmenok kóduje jednu aminokyselinu, a niektoré sú štart a stop. Čo sa stane ak jedno písmenko vypadne, alebo pribudne? Nastáva posun a úplne nesprávny výsledok. „Robotníci“ v bunke totiž nemajú inteligenciu ako čitatelia blogu, že pri preklepoch si domyslia správne znenie. Je to podobné ako s počítačovým programom. Čo sa stane ak si náhodne prehodíte nuly a jednotky, alebo nejaké vypustíte? Koľko náhodných chýb naozaj vylepšia počítačový program?

Ale chcela by som aj ja spomenúť nejakú štatistiku ku vývoju oka.

Škoda, že profesor Dawkins nespomenul, ako má vyzerať tá prvá fotobunka.

Predpokladajme, že je to bielkovina zložená z približne tristo aminokyselín. Treba nám k tomu reťazec DNA o približnej dĺžke 900 nukleotidov, teda cca 900 písmenok. /a to ešte nerátam gény, ktoré aktivujú tieto gény, ktoré zabezpečujú napojenie na mozog atď./ Všetkým možných kombinácii poradia nukleotidov v reťazci DNA o dĺžke 900 nukleotidov je 10 112. To číslo je tak obrovské, že je mimo naše chápanie, je to číslo so 112 nulami. Len na porovnanie – vedci predpokladajú, že vo vesmíre je 10 80 atómov .

Keby na Zemi žilo 10 milárd živočíchov a u každého by prebehla nejaká mutácia a mali by potomstvo každý mesiac, aký čas by bol potrebný na vznik fotobunky?  Keby u každého živočícha náhodne vznikol reťazec DNA o dĺžke 900 nukleotidov, tak sa vám za 4,5 miliardy rokov /toľko predpokladajú, že je vek Zeme/ nestihne vystriedať ani miliontina všetkých možných kombinácií.

A to sme len pri fotobunke. Ale predpokladajme, že by fotobunka vznikla, aká je šanca, že dôjde ku ďalším pozitívnym mutáciám v ďalších generáciách? Šanca, že jedna a tá istá osoba každý týžden opakovane vyhrá prvú cenu v Lotte, Športke, v Keno 10 a iných lotériách je omnoho väčšia ako to, že by za 100 milárd rokov vzniklo vďaka náhodným mutáciám oko.

Preto sa pán demagóg Dawkins problematike DNA a náhodných mutácií pri výpočte času potrebného na vývoj oka radšej vyhol. Evolucionisti radšej argumentujú, že štatistikou sa zaoberať netreba, lebo v prírode máme dôkaz, že oko predsa vzniklo.

To je síce pravda, ale to neznamená, že oko vzniklo tak ako tvrdia oni – vďaka slepej náhode a bez zásahu Stvoriteľa.

 

Pre tých, ktorých problematika náhodných mutácií a evolúcie zaujíma, odporúčam tento článok

http://www.tlg.estranky.sk/clanky/nahodne-mutacie.html

 

 

Prečo Izrael jadrovú zbraň mať môže, ale Irán nie?

17.06.2025

Prečo môže mať nôž šéfkuchár, ale nemôže ho mať masový vrah? Presne preto, prečo nemôže mať jadrovú zbraň Irán. Keď minulý rok, Irán vypálil na Izrael 300 balistických rakiet, napísala som článok s nadpisom Odveta Izraela voči Iránu bude tvrdá, v ktorom som okrem iného povedala: „Predpokladám, že Izrael na Iránsky útok odpovie zničením jadrového programu, [...]

The Chosen. Seriál o Ježišovi, ktorý milujú aj ateisti.

10.04.2025

Nepáčia sa mi filmy o Ježišovi. Sú plné náboženského pátosu a Ježiš je v nich strašne vážny a dôstojný, nikdy sa nezasmeje, stále len trpí. Moja dcéra raz povedala, že pri čítaní evanjelií si hneď všimla jednu vec – Ježiš bol cool. Nie, rozhodne to nebol smutný a bezútešný chlapík, ako Ho zvyčajne vykresľujú vo filmoch. Tento pohľad na Ježiša, ako na [...]

Ako historici uverili konšpiráciám pokiaľ ide o datovanie evanjelií. – 2. časť.

20.03.2025

Verili by ste, že konšpiráciám dokážu uveriť aj vzdelaní a inteligentní ľudia. Je to vtedy, pokiaľ je ich svetonázor tak bigotný, že nepripustia žiadne fakty, ktorý im ich svetonázor spochybnia. A veľa učených historikov uverili konšpirácii pokiaľ ide o datovanie kedy boli napísané evanjeliá. Tieto knihy zachytávajú život a učenie Ježiša. V predchádzajúcom [...]

APTOPIX Iran Mideast Wars

Slovensko pre vojenskú eskaláciu uzatvorilo veľvyslanectvo v Teheráne a zahájilo evakuáciu pracovníkov

20.06.2025 08:00

SR v posledných dňoch evakuovala z Blízkeho východu vládnym špeciálom desiatky Slovákov a občanov ďalších krajín.

Iran New Year

Aké sú scenáre vývoja na Blízkom východe? Irán prehrá tak či tak, odhadujú experti

20.06.2025 08:00

Ozbrojený konflikt medzi Iránom a Izraelom trvá už týždeň. Čo bude ďalej? Zapoja sa do vojny Spojené štáty alebo sa budú držať bokom?

Wolf 25 AD, zbraňový systém

Vlk spod Tatier loví ruskú korisť: Ukrajinci testujú nový zbraňový systém zo Slovenska a chvália si ho

20.06.2025 07:30

Systém Wolf 25 AD reflektuje dynamicky sa meniace podmienky moderného bojiska.

Milton

Trump konal legálne, Kalifornia stráca kontrolu nad gardou, rozhodol súd. Prezident si ponecháva velenie

20.06.2025 06:20

Právomoc povolať Národnú gardu majú guvernéri príslušného štátu, za určitých obmedzených podmienok môže o jej nasadení rozhodnúť aj prezident.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 643581x
Priemerná čítanosť článkov: 4564x

Autor blogu