Založ si blog

Izraelská armáda je najmorálnejšou armádou na svete.

Kritici Izraela opakujú mantru, že odveta za útok Hamasu má byť proporcionálna. Čo myslia tým proporcionálna?

Majú izraelskí vojaci vtrhnúť do domov v Gaze a vraždiť civilistov, znásilňovať, upaľovať zaživa až kým nebude 1400 obetí? To asi nebude možné, lebo sotva nájdu v Izraelskej armáde vojakov, ktorí to budú ochotní spraviť. Vedia to aj palestínski civilisti, preto reagujú na izraelskú armádu tak, ako to vidíte v tomto videu.

Proporcionálna odpoveď na útok vyzerá takto: Ja udriem teba, ty mňa, ja teba, ty mňa, ja teba, ty mňa …..donekonečna. Podobne prebiehala zákopová prvá svetová vojna, ktorá by trvala naveky nebyť nasadenia tankov, ktorý ju zmenil na neproporcionálnu. Vojna sa nemôže viesť proporcionálne, ale musí sa bojovať až do víťazstva, v prípade Izraela až kým nebude Hamas porazený. Vodca Hamasu pre Libanonskú televíziu Memri predsa jasne povedal, že Hamas zaútočí znovu a znovu, až kým Izrael nezničia úplne.

Teda buď tu budeme mať opakované útoky Hamasu, alebo Izrael musí bojovať až do porážky Hamasu.

Britský plukovník Richard Kemp, ktorý sa zúčastnil rôznych konfliktov vo svete vrátane konfliktu v Gaze v roku 2014, v tomto videu tvrdí, že Izraelská armáda je najmorálnejšou armádou na svete. Žiadna iná armáda totiž neberie taký ohľad na civilistov ako izraelská. Poznáte nejakú inú armádu, ktorá informuje civilistov, ktorú budovu idú zničiť, hoci tým strácajú moment prekvapenia a teroristi neraz stihnú premiestniť zbrane? Spojenci, ktorí bombardovali nacistické Nemecko, civilistov nevarovali.

Keď Izrael robí všetko preto aby bolo civilných obetí čo najmenej, prečo doteraz zahynulo viac Palestínčanov ako Izraelčanov? Lebo Hamas používa civilistov ako živé štíty a správa sa horšie ako nacisti. Nemci nepoužívali školy a nemocnice ako vojenské základne a nezabraňovali vlastným civilistom evakuovať sa.

V nemocnici Šífa si Hamas urobil teroristickú základňu a sklad zbraní, nedovolili evakuáciu nemocnice s ktorou chcel Izrael pomôcť, nedovolili dodať palivo (Hamas palivo nemocniciam konfiškuje úplne bežne „pre dobro štátu“). Aby Izrael ušetril životy civilistov, bude riskovať životy vlastných vojakov a namiesto zbombardovania, bude operácia v nemocnici prebiehať cielene.

Kritikov Izraela sa chcem opýtať tieto otázky:

Kto je vinný za obete v nemocnici? Hamas či Izrael?

Ak sa teroristi usídlia  v nemocnici, je to vojenský objekt, na ktorý má právo Izrael zaútočiť, alebo nie je?

Ak to nie je vojenský objekt, tak majú mať teroristi, ktorí sa schovávajú za civilistov, imunitu a byť nedotknuteľní?

Odsudzujete aj spojencov za porážku nacistického Nemecka, keďže počas bojov zahynulo veľa nemeckých detí?

Ak sa vina a nevina posudzuje podľa počtu obetí, bolo nacistické Nemecko nevinné, keďže najviac obetí mali Nemci?

Na záver jedno vtipné video, možno sa v ňom nájdete.

Sú Slováci národ antisemitov?

26.11.2023

Keď sme natáčali film o manželskom páre, ktorí zachránili Židov pred holokaustom, zachránená pani Ruženka povedala, že väčšina Slovákov boli antisemiti a odviedli prácu rovnako dobre ako Nemci. Jej slová ma trochu urazili. Spomenula som si totiž na svojich starých rodičov a množstvo ďalších príbehov statočných Slovákov, ktorí ukryli Židov. Keď však čítam [...]

Ako je to s údajnou genocídou Palestínčanov v Izraeli.

18.11.2023

Izrael sa údajne od svojho vzniku systematicky dopúšťa genocídy Arabov. Tu sú dáta. Toto sú počty Židov, ktorí žili v Arabských krajinách v roku 1946 a dnes. Maroko V roku 1946 tam žilo 265 tisíc Židov. V súčasnosti tam žije 2150 Židov. Líbya V roku 1946 tam žilo 38 tisíc Židov. V súčasnosti tam žije 0 (slovom nula) Židov. Irak [...]

Poznala som jedného teroristu a toto je jeho príbeh.

13.11.2023

Keď strelec v Teplárni pre rokom chladnokrvne zavraždil Matúša a Juraja, väčšina ľudí nemala problém správne pomenovať motív – bola ním nenávisť. Aj manifest vraha potvrdil, že tento mladý muž sa tak nechal ovplyvniť propagandou, že nenávidel takmer celý svet. Nenávidel Židov, politikov (prvotným cieľom mal byť premiér), LGBTIQ+ komunitu, ľudí iných rás [...]

Rusko Ukrajina ranení vojaci Bachmut

Útok s barlami. Rusi posielajú do boja ranených, vznikajú pluky 'invalidov'

07.12.2023 10:13

Ruská armáda posiela ranených vojakov z radov mobilizovaných mužov bez potrebného liečenia do útočných oddielov.

Rusko, Ukrajina

VIDEO: Hlasuje niekto v americkom Kongrese za víťazstvo Putina?

07.12.2023 09:47

Republikáni v americkom Kongrese blokujú finančnú podporu pre Ukrajinu.

Bratislava OLO odpad smtiari

Pri odvoze papiera v Bratislave sa do lisovacej časti vozidla dostal muž

07.12.2023 09:30

K spusteniu lisovacieho zariadenia nedošlo. Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky.

bytovka, Malatiná

Na Orave sa z bytovky za milión stala nočná mora: Zúfalá starostka sa nevie dovolať spravodlivosti

07.12.2023 09:09

Pre hroziaci pád balkónov, stropných dosiek či schodiska na rozostavanej bytovke v malebnej dedinke Malatiná museli všetky práce na projekte stopnúť.

Mária Tvrdoňová

Vyštudovala som históriu na UKF v Nitre a ako koníček som sa venovala skúmaniu historickej dôveryhodnosti Nového Zákona. Na základe historických dôkazov som prišla k záveru, že fakty, ktoré svedčia v prospech tvrdenia že Ježiš vstal z mŕtvych sú veľmi presvedčivé. Vo svojom blogu chcem písať o dôveryhodnosti Biblie z pohľadu historičky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 525258x
Priemerná čítanosť článkov: 5051x

Autor blogu